Vodeni sportovi

Solaris poražen od Palerma, u drugi krug ide s drugog mjesta

Matej Kačan • nedjelja, 03.10.2021.

Nakon savršene tri pobjede kojima je izboren drugi krug kvalifikacija za Eurokup, vaterpolisti Solarisa ipak su poraženi u susretu za prestiž i prvo mjesto...

Vaterpolisti Solarisa ipak su u posljednjem kolu kvalifikacijskog turnira za LEN Eurokup poraženi u svom bazenu. Kad je prolaz već osiguran, ostala je bila samo utakmica za prestiž koju je uzeo Palermo.

Talijani su tako ostali neporaženi, dok Solaris u drugi krug ide s omjerom 3-1 i s drugog mjesta u skupini. Nakon izjednačene prve četvrtine, Palermo je otvorio drugu dionicu s dva gola i više nije ispustio prednost.

Na poluvremenu je tako 6:4, dok je Solaris posljednju priliku propustio kad je Roko Pelicarić zabio dva brza gola za 9:9. No, Mario Del Basso zabio je za 10:9 četiri minute prije kraja i to je bio posljednji gol na susretu.

Del Basso je bio i apsolutno prvo ime susreta s pet pogodaka, dok je Luca Marziali dodao tri kod Palerma. Kod Solarisa je Pelicarić imao četiri gola, a Jerko Penava pogodak manje.