Atalanta 2:3 Milan
Milan

Pašalić u završnici smanjio zaostatak, Milan ipak slavio

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.10.2021.

Milan je upisao novu pobjedu u talijanskom prvenstvu i to na zahtjevnom gostovanju kod Atalante. Milan je slavio s 3:2, a zadnji pogodak na susretu postigao je Mario Pašalić...

Milan ima sjajan ulazak u sezonu i to potvrđuje iz kola u kolo. U sedmom kolu gostovao je u Bergamu što nikako nije jednostavno gostovanje, ali ipak je uspio proći pobjednički, slaviti 3:2 i doći do pobjede.

Još jedan odličan nastup, a početak nije mogao biti bolji. Već nakon 25 sekundi Milan je stigao do vodstva pogotkom Davidea Calabrije i nakon toga bilo je lakše. Atalanta je trebala vremena za oporavak od ovog šoka, uspjela je sredinom prvog dijela stvoriti nekoliko prijetnji, ali do gola je ipak došao - Milan.

U završnici prvog poluvremena Sandro Tonali povisio je na 2:0 i osigurao svojoj momčadi ugodnu prednost na odmoru.

U drugom dijelu očekivao se pritisak Atalante, ali Milan je igrao s puno samopouzdanja te je uspio doći i do trećeg pogotka preko Rafaela Leaa.

Domaći golovi ipak su stigli prekasno. U 84. minuti dosuđen je kazneni udarac koji je skrivio Junior Messias, a realizirao ga je Duvan Zapata.

Sve do posljednjih minuta nadoknade Atalanta nije uspjela doći do novog pogotka, a tada Mario Pašalić u 16 metara dobiva loptu i zakucava je uz stativu.

Bilo je to u 94. minuti te je Milan u preostale dvije minute zadržao mirnoću i ipak došao do pobjede.

Pašalić je ušao u igru tek u 87. minuti dok je Ante Rebić odradio cijelu utakmicu.