Zvezda slavila u reprizi abaligaškog finala

Matej Kačan • ponedjeljak, 04.10.2021.

Košarkši Crvene zvezde upisali su i drugu pobjedu u ABA ligi ove sezone. Zvezda je u reprizi finala kod kuće svladala Budućnost iz Podgorice...

Već drugo kolo nove sezone AdmiralBet ABA lige donijelo je proteklih sezona najveći dvoboj lige i reprizu prošlosezonskog finala. Crvena zvezda u Beogradu je dočekala velikog rivala, podgoričku Budućnost te je slavila u čvrstom susretu.

Bila je to utakmica kakve smo navikli gledati između ove dvije ekipe, i općenito kad igra Zvezda Dejana Radonjića. Beograđani su strpljivo gradili prednost kroz prvo poluvrijeme, da bi ga prosuli očajnom trećom dionicom.

Budućnost je u tih deset minuta dopustila domaćinu tek osam poena, ali je Luka Mitrović ipak u četvrtoj povukao svoju momčad do pobjede protiv svoje prošlosezonske ekipe.

Zvezda je u posljednjoj četvrtini napravila deset razlike te je preokrenula rezultat i stigla do 71:63 pobjede, svoje druge u sezoni nakon pobjede nad Splitom u prvom kolu.

Mitrović je imao 19 poena i sedam skokova, Ognjen Kuzmić dodao je 13 uz šest skokova, a Nikola Kalinić deset uz šest skokova. Kod Budućnosti je DJ Seeley ubacio 17, a Willie Reed 13.