Brazil i dalje stopostotan u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo

Branimir Korać, HINA • petak, 08.10.2021.

Niti Venezuela nije uspjela zaustaviti Brazil u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. U devet odigranih kola Brazil je upisao devet pobjeda...

Brazil je jučer u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. s 3:1 pobijedio u Caracasu Venezuelu i kao neporažena reprezentacija s 27 bodova prvi je na ljestvici.

U Caracasu je povela domaća reprezentacija pogotkom Ramireza u 11. minuti, a Brazil je gubio sve do 71. minute kada izjednačuje Marquinhos. Na 2:1 za Brazil podiže Gabriel Barbosa s bijele točke, a na 3:1 povećava Antony u sudačkoj nadoknadi na kraju utakmice.

Argentina je u gostima odigrala neriješeno bez pogodaka protiv Paragvaja, ostavši također neporažena u južnoameričkim kvalifikacijama za SP 2022. i druga je na ljestvici s 19 bodova iza Brazila.

Prve četiri reprezentacije se izravno plasiraju u Katar dok petoplasirana reprezentacija ide u regionalno doigravanje.

Urugvaj i Kolumbija su također odigrali bez pobjednika u Montevideu, dok je Ekvador s 3:0 bio bolji kod kuće od Bolivije. Ekvador je utakmicu riješio u prvom poluvremenu golovima Estrade (14) i Valencije (17, 19). Peru je s 2:0 kod kuće nadigrao Čile, a pobjedu su mu osigurali Cueva (35) i Pena (64).

Rezultati:
Paragvaj - Argentina 0-0
Urugvaj - Kolumbija 0-0
Venezuela - Brazil 1-3 (Ramirez 11/Marquinhos 71, Gabriel Barbosa 85pen, Antony 90+5)
Ekvador - Bolivija 3-0 (Estrada 14, Valencia 17, 19)
Peru - Čile 2-0 (Cueva 35, Pena 64)