Vodeni sportovi

Jadran odlično krenuo, Mladost i Solaris poraženi

Branimir Korać • subota, 09.10.2021.

Na rasporedu su kvalifikacijski turniri Lige prvaka i Eurokupa kod vaterpolista. Od tri hrvatska kluba u prvom kolu bio je uspješan samo Jadran...

Vaterpolisti splitskog Jadrana bili su vrlo uvjerljivi na startu kvalifikacijskog turnira kojem su i domaćini. Slavili su u Splitu protiv Primorca iz Kotora sa 16:7 u susretu koji je išao jednim smjerom.

Primorac je postigao prvi pogodak na susretu, ali nakon toga Jadran radi seriju 4:0 i počinje s odvajanjem.

Predvodio ga je Konstantin Harkov s četiri gola, a kod Crnogoraca Vuk Drašković zabio je tri.

Zagrebačka Mladost krenula je porazom od Apollona 10:9. Mladostaši imaju mladu momčad koja je platila danak neiskustvu i u zadnjoj četvrtini dopustila gostima preokret.

U zadnju dionicu Mladost je ušla s vodstvom 8:6, ali tu je zabila samo jedan pogodak dok je Grcima pobjedu u zadnjoj minuti donio iskusni Alexandros Gounas.

Gounas je ujedno bio i najveći problem s pet zabijenih golova dok su kod Mladosti po dva gola zabili Matias Biljaka, Franko Lazić i Marin Dašić.

Solaris je na turniru Eurokupa u Budimpešti poražen od domaćeg Vasasa s 12:5. Šibenčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme i bili posve ravnopravni, ali u drugom dijelu nisu zabili nijedan pogodak i Vasas je serijom 6:0 otišao do pobjede.

Tri gola kod pobjednika postigao je Balazs Erdelyi, a kod Solarisa po dva gola zabili su Antun Goreta i Domagoj Bulat.