Split pružio dobar otpor, ali ipak izgubio kod Budućnosti

Branimir Korać • nedjelja, 10.10.2021.

Košarkaši Splita pošteno su namučili favoriziranu Budućnost koja je morala pošteno zapeti da bi došla do pobjede 75:66...

Split se polako diže i izgleda danas ipak bolje nego na početku sezone. Još se sjećamo otužnog izdanja s početka sezone protiv Crvene zvezde, danas je primjerice odigrao znatno bolju utakmicu protiv Budućnosti koju je držao u neizvjesnosti do kraja.

Budućnost je svakako kvalitetniji protivnik i ima znatno skuplju momčad, ali Splićani su se borili i nisu se samo tako predavali pa čak i kada su ušli u dvoznamenkast zaostatak.

Već tijekom prvog poluvremena Split je pokazao kako će skupo prodati kožu, držao se na prihvatljivom zaostatku i nije dopustio domaćinu da prelomi utakmicu.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je za nijansu lošiji i Budućnost je uspjela otići na najviših 13 poena razlike, ali Split se predvođen Darkom Bajom i Nejcom Baričem vratio u utakmicu i uoči zadnje dionice došao na samo minus dva.

I u zadnjoj dionici Split je bio za petama Budućnosti, tri minute prije kraja zaostajao je samo tri poena, ali nije uspio do kraja susreta ubaciti niti poen i Budućnost je na kraju slavila 75:66.

Darko Bajo predvodio je Split s 20 poena i devet skokova, a Barič je dodao 12 poena i pet asistencija.

Kod Budućnosti Marko Jagodić Kuridža ubacio je 18 poena uz osam skokova, a Justin Cobbs dodao je 12 poena.