EP U-21 2023., kvalifikacije, skupina A, 4. kolo, 12.10.2021, 18:30 h, Sumgait City Stadium - Sumgayit
Suci: Ondřej Berka, Ivo Nadvornik, Matej Vlcek (Češka)

Mihaela Bradovski • utorak, 12.10.2021.

Odličan nastup mlade hrvatske reprezentacije u Azerbajdćanu gdje je pregazila domaćina s 5:1 i tako iz četvrte utakmice upisala i četvrtu pobjedu...

Rauf Huseynli
46'

Ramin Ahmadov
46'

Dzhamal Dzhafarov
46'

Adilkhan Garahmadov
70'

Asim Alizada
70'
Stipe Biuk
73'
20
Gabriel Vidović
73'
19
Marko Bulat
73'
17
Jakov-Anton Vasilj
82'
9
Marin Ljubičić
82'
Igor Bišćan

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija već u prvom susretu u Velikoj Gorici pokazala je kako je bolja od Azerbajdžana, bio je to prvi nastup ove nove reprezentacije koja još nije bila uštimana i završilo je "samo" 2:0.

Danas je Hrvatska bolja nego što je bilo tada i vidjelo se to u ovom susretu u kojem je pobjednik odlučen već u prvom poluvremenu.

Hrvatska je povela već u devetoj minuti. Kačavenda je lijepo gurnuo loptu iza leđa domaće obrane, Šimić je odlično reagirao i u situaciji jedan na jedan s vratarom i rutinski poentirao.

Četiri minute kasnije već je 2:0. Čolina je opalio iskosa, vratar je pogriješio i lopta mu je prošla kroz ruke, pala ispred Šimića koji mirno pogađa praznu mrežu.

Odmah nakon toga moglo je biti i 3:0, ali sjajan udarac Pršira zaustavila je greda, ali što nije napravio Pršir, napravio je Nikola Soldo.

U 25. minuti Palaversa je ubacio iz slobodnog udarca koji je izborio Kačavenda, lopta je došla do Solde koji iz voleja pogađa u sam kut za 3:0.

Do kraja prvog dijela Hrvatska je imala nekoliko prilika za povećanje prednosti, a iskoristila je jednu. U 44. minuti dosuđen je kazneni udarac koji realizira Roko Šimić za 4:0 i svoj hat-trick.

U drugom dijelu Azerbajdžan je smanjio zaostatak nakon što je Ivor Pandur skrivio kazneni udarac koji je realizirao Gurbanli.

Bio je to znak Hrvatskoj da nema opuštanja i ponovno je u potpunosti preuzela kontrolu nad susretom.

U 68. minuti domaćin je ostao i s igračem manje, Valizadeh je neoprezno startao na Marina i zaradio drugi žuti karton.

Hrvatska je nadalje potpuno dominirala, bilo je i puno izmjena, a na kraju je stigao i peti pogodak. U 81. minuti nakon ubačaja iz kornera najviši u skoku bio je Josip Šutalo i glavom zakucao loptu pod gredu.

Za kraj je još Marin Ljubičić zatresao gredu i završilo je 5:1 za Hrvatsku.