CSKA slavio u ruskom dvoboju, Hezonja vrlo dobar u velikom preokretu Uniksa

Branimir Korać • srijeda, 13.10.2021.

Odigrana je većina susreta trećeg kola Eurolige. Perasovićev Uniks stigao je preokretom do prve pobjede, a Asvel je od minus 19 otišao u plus protiv Efesa...

Moskovski CSKA stigao je do pobjede u ruskom dvoboju protiv Zenita. Moskovljani su bili bolji sa 77:67, otvorili su utakmicu sa 16:2 nakon čega su gosti konstantno pokušavali izbrisati minus. To su uspjeli tek jednom poravnavši na 38:38 nakon čega CSKA radi seriju 8:0 i gosti više nisu imali nijedan posjed za poravnanje.

Sjajnu utakmicu odigrao je Tornike Šengelia koji je ubacio 33 poena uz osam skokova, a Will Clyburn dodao je 16 poena i sedam skokova. Kod gostiju Jordan Loyd ubacio je 19 poena.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Vitoriji gdje je Baskonia ugostila Panathinaikos. Nakon velike borbe Baskonia je odnijela pobjedu 81:79. 23 sekunde prije kraja Jayson Granger je ubacio dva slobodna bacanja, imao je Panathinaikos napad za poravnanje ili pobjedu, na kraju je šut uputio Ioannis Papapetrou, ali trica nije ušla, lopta je pala na prvi obruč.

Po 16 poena kod Baskonije ubacili su Simone Fontecchio (sedam skokova) i Rokas Giedraitis (pet skokova), a Tadas Sedekerskis dodao je 15 poena i šest skokova uz stopostotan šut. Kod gostiju Papapetrou je ubacio 22 poena, a Daryl Macon dodao je 13 poena.

"Izgubili smo prve dvije utakmice i trebala nam je pobjeda kod kuće kako bi podigli samopouzdanje i počeli pobjeđivati. Panathinaikos je težak protivnik, igra dobru košarku i ima dobre igrače. Ovo je bila supervažna pobjeda, u četvrtak imamo utakmicu protiv Albe i tražit ćemo pobjedu", kaže Sedekerskis.

Asvel je nastavio sa savršenim startom i stigao i do treće pobjede. Slavio je velikim preokretom protiv Efesa, bio je u minusu 19 poena sredinom treće dionice, ali napravio je veliki preokret i odnio pobjedu. Kostas Antetokounmpo 12 sekundi prije kraja donio je prednost Asvelu, Larkin je probao tricom odnijeti pobjedu za Istanbul, ali nije pogodio.

Chris Jones predvodio je domaćina sa 16 poena i šest skokova, William Howard dodao je 13 poena, a Elie Okobo sedam poena, šest skokova i deset asistencija. Kod gostiju Vasilije Micić upisao je 24 poena, a Shane Larkin 15 uz šest asistencija.

Alba je sjajnim drugim poluvremenom stigla do pobjede protiv Fenerbahčea. Na odmoru je zaostajala 35:27 da bi drugo poluvrijeme dobila čak s 57:35.

Vrlo dobru utakmicu odigrao je Oscar da Silva koji je upisao 22 poena uz pet skokova, a Maodo Lo dodao je 21 poen uz pet asistencija. Kod Fenera Nando De Colo ubacio je 15 poena uz osam asistencija, a Ahmet Duverioglu dodao je 12 poena i šest skokova.

"Od početka drugog poluvremena zaigrali smo agresivnije i s više samopouzdanja u napadu. U početku smo bili u grču, kasnije smo pokušavali biti opušteniji i funkcioniralo je. Odmah na početku drugog dijela stvari su se počele mijenjati i to nas je napunilo samopouzdanjem", kaže Lo.

Uniks je preokretom u drugom poluvremenu stigao do pobjede protiv Bayerna. Bio je to dvoboj dvije momčadi koje su poražene u prva dva kola, Bayern je izgledao bolje u prvom dijelu, ali Uniks je serijom 13:0 u drugom poluvremenu okrenuo susret na svoju stranu i upisao pobjedu.

Isaiah Canaan ubacio je 21 poen (5/9 trica), Lorenzo Brown 17 poena uz pet asistencija, a vrlo dobar bio je i Mario Hezonja koji je dao doprinos s 15 poena i šest skokova za 30 minuta. Kod Bayerna Darrun Hilliard ubacio je 17 poena uz sedam skokova, a Corey Walden 16 poena.

Armani je već u prvom poluvremenu razbio Maccabi i pobjeda nije dolazila u pitanje. Na odmoru je već bilo 52:30 te je u nastavku susreta Maccabi samo smanjio zaostatak.

Devon Hall ubacio je 17 poena, a Konstantinos Mitoglou 16 poena uz šest skokova. Kod gostiju Derrick Williams upisao je 19 poena, a James Nunnally 16 poena uz sedam skokova i pet asistencija.

"Snažno smo otvorili utakmicu, bili smo spremni i mentalno i fizički. Prvo poluvrijeme bilo je jako dobro i moramo tako i nastaviti. U drugom dijelu smo se malo opustili, ali zadržali smo vodstvo i zadovoljni smo. Jako sam sretan ovim nastupom", istaknuo je Mitoglou.