Vodeni sportovi

Jadran vrlo uvjerljiv na gostovanju kod Mladosti

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 14.10.2021.

U predigri borbe za ulazak u Ligu prvaka vaterpolisti Mladosti i Jadrana su odigrali utakmicu drugog kola PH, a s uvjerljivih 15:7 su slavili Splićani.

Jadran je od samog starta bio u rezultatskoj prednosti iako je u prvoj četvrtini Mladost održavala kontakt (2:3). No, utakmica je potpuno prelomljena u drugoj dionici u kojoj su Splićani dominirali u svakom smislu te su taj dio igre dobili s 5:0 (ukupno 8:2).

Jadran nije posustao ni tada već je u trećoj četvrtini podignuo prednost na plus osam (14:6) i time potpuno potopio suparnika. Po četiri pogotka su za Jadran postigli Jerko Marinić Kragić i Rino Burić, dok su po dva dodali Šetka, Dužević i Harkov.

Kod Mladosti su dvostruki strijelci bili Franko Lazić i Dario Rakovac.

Ovom pobjedom Jadran se na vrhu ljestvice pridružio Jugu AO (omjer 2-0, šest bodova), dok je Mladost na omjeru 1-1. Po jednu pobjedu, iz jedne odigrane utakmice, za sada imaju Solaris i Mornar BS.

Podsjetimo kako će Mladost i Jadran igrati međusobno u posljednjem krugu kvalifikacija (play-offu) za Ligu prvaka. Prva utakmica se igra 16. listopada u Splitu, dok je uzvrat četiri dana kasnije u Zagrebu.