Dvije asistencije Marija Pašalića u uvjerljivoj pobjedi Atalante

Branimir Korać • nedjelja, 17.10.2021.

U osmom kolu Serie A Atalanta je odigrala vrlo dobru utakmicu u gostima kod Empolija pobjedom 4:1, a Mario Pašalić bio je među najboljim pojedincima kod gostiju.

Atalanta je na pauzu otišla porazom 3:2 kod kuće od Milana, ali vratila se pobjedom 4:1 u gostima kod Empolija. Na ovom gostovanju nije si smjela dopustiti kiks i na kraju je zasluženo glatko slavila.

Krenula je silovito i rano je povela golom Josipa Iličića na asistenciju Marija Pašalića, a Iličić je bio strijelac i u 26. minuti za 2:0. Empoli je uspio preko Di Francesca smanjiti i na odmor se otišlo s tih 2:1.

U drugom dijelu dosta uzbuđenja, prvo je Vitti autogolom povisio na 3:1, zatim je Iličić propustio hat-trick neiskorištenim kaznenim udarcem da bi točku na i stavio Zapata na novu asistenciju Pašalića koji je odradio svih 90 minuta.

Cagliari se pomaknuo s dna ljestvice prvom ovosezonskom pobjedom. Na svom travnjaku ugostio je Sampdoriju i slavio s 3:1, a junak domaćina s dva pogotka bio je Joao Pedro dok je još jedan dodao Martin Caceres. Morten Thorsby bio je strijelac za Sampdoriju.

Četiri gola viđena su i u dvoboju Genoe i Sassuola. Gosti imaju za čim žaliti, vodili su već u 20. minuti s 2:0 golovima Scamacce, ali Genoa se uspjela vratiti. Prvo je Destro u 27. minuti smanjio, a onda je u 90. minuti Vazquez pogodio za 2:2. Milan Badelj odradio je prvo poluvrijeme.

Udinese je s igračem manje uspio izvući remi protiv Bologne. Već u 38. minuti ostao je bez kartoniranog Pereyre, a od 67. minute bio je i u rezultatskom minuti kada je Barrow doveo goste u vodstvo. Ipak u zadnjih deset minuta stigao je do pogotka i remija preko Beta.