Barcelona u boljem izdanju protiv Valencije, debitirao Sergio Agüero

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.10.2021.

Španjolci odrađuju deveto kolo La Lige, a u utakmici kola Barcelona je ugostila Valenciju, odradila je dobar susret i slavila s 3:1. Osasuna je nastavila pobjeđivati u gostima, ovaj put svladala je Villarreal...

Sevilla se oporavila od poraza u prošlom kolu protiv Granade. Slavila je s 1:0 u gostima kod Celte gdje je potvrdila status momčadi s najboljom obranom. U osam odigranih utakmica Sevilla je primila samo tri pogotka.

Pobjedu na ovom gostovanju donio joj je Rafa Mir golom u 54. minuti. Ivan Rakitić minutu ranije napustio je igru, a zamijenio ga je Suso.

Tek prvi poraz upisao je Villarreal koji je kod kuće izgubio od najugodnijeg iznenađenja sezone Osasune s 2:1. Osasuna igra fantastično u gostima, ovo joj je bilo četvrto gostovanje i upisala je četvrtu pobjedu.

Da bi mogla do sva tri boda pokazala je već u 26. minuti kada je golom Torra povela i držala prednost sve do 55. minute kada Gonzalo Moreno poravnava.

Međutim gosti ipak nisu odustali i uspjeli su doći do sva tri boda, tri minute prije kraja susreta Chimy Avila došao je do pogotka vrijednog tri boda.

Napokon malo lijepih vijesti za Barcelonu. U domaćem susretu protiv Valencije stigla je do pobjede 3:1, na kraju se navijačima predstavio i Sergio Aguero te su igrači zasluženo ispraćeni pljeskom.

Nije krenulo dobro, Valencia je već u petoj minuti stigla do pogotka preko Josea Gaye koji je naletio na odbijenu loptu i sa skoro 30 metara opalio u donji kut.

Barcelona se vratila u 13. minuti kada je nakon kombinacije s Depayom, Ansu Fati udarcem sa 17 metara pogodio za poravnanje. U završnici prvog dijela dosuđen je i kazneni udarac za Barcelonu te Depay radi preokret i Barca na odmor odnosi vodstvo 2:1.

U drugom poluvremenu neizvjesnost je trajala do 85. minute kada Philippe Coutinho šalje loptu u mrežu za 3:1. Nakon toga Koeman je dao priliku i Agueru za lijep završetak večeri na Camp Nouu.

Rayo Vallecano svladao je Elche s 2:1 preokretom nakon što se našao u minusu već u 14. minuti golom Lucasa Boyea. Nakon toga Mario Hernandez i Randy Nteka zabijaju za preokret.