Griezmann od junaka do tragičara, Milan u vrlo teškoj situaciji

Mihaela Bradovski • utorak, 19.10.2021.

U skupini B Liverpool je ostao stopostotan dok je Milan i dalje na dnu skupine bez ijednog boda. Kloppova momčad uspješno je odradila i teško gostovanje u Madridu kod Atletica...

Sjajna utakmica u Madridu. Atletico je ugostio Liverpool i nakon velike bitke Redsi su odnijeli pobjedu 3:2. Ključan trenutak dogodio se početkom drugog dijela kada je Antoine Griezmann zaradio isključenje i morao napustiti igru.

Liverpool je fantastično krenuo i za manje od 15 minuta stigao je do vodstva 2:0. Atletico nije izgledao dobro, ali spriječio je dublje propadanje i uspio se vratiti.

U osmoj minuti Mohamed Salah postigao je još jedan pogodak za pamćenje, odlično se izborio za prostor i pogodio s ruba kaznenog prostora za vodstvo.

U 13. minuti već je 2:0, Naby Keita krasnim udarcem svladao je Jana Oblaka te stavio Atletico u probleme.

Međutim to nije utjecalo na želju domaćina koji se golovima Griezmanna u 20. i 34. minuti potpuno vraća u utakmicu.

Ipak, Griezmann je prošao put od junaka do tragičara, u 52. minuti zaradio je izravno isključenje zbog vrlo neopreznog starta prema Robertu Firminu.

Liverpool je to iskoristio i golom iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca dolazi do pobjede 3:2.

Milan je u teškoj situaciji, u drugom susretu u skupini poražen je od Porta s 1:0 i još uvijek nema niti bod.

Rossoneri su doputovali bez ozlijeđenog Ante Rebića, ali minutažu je dobio oporavljeni Zlatan Ibrahimović, međutim niti to nije bilo dovoljno.

Pobjedu Portu donio je Kolumbijac Luis Diaz golom u 65. minuti lijepim udarcem u donji kut.

Milan je sada u teškoj situaciji i više nema pravo na krivi korak u ovoj vrlo teškoj skupini.