Ostali sportovi

Češki prvak odradio veliki posao u Zagrebu i stavio Mladost u tešku situaciju

Branimir Korać • četvrtak, 21.10.2021.

Mladost je u prvom susretu drugog kruga kvalifikacija Lige prvaka poražena u svojoj dvorani od češkog prvaka Karlovarskog s 3:1...

Odbojkaši Mladosti nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat uoči uzvrata u Češkoj u drugom kolu kvalifikacija Lige prvaka. Karlovarsko je pokazalo kvalitetu i napustilo Zagreb s 3:1 u džepu.

Mladost je odlično krenula i uzela prvi set s 25:21 da bi Česi odgovorili u drugom setu s 25:17 i tu su već pokazali koliko su jaki.

Treći set bio je ključan. Tu se vodila velika bitka, Mladost je imala i 20:17, ali je izgubila set 26:24 i potpuno pala.

U četvrtom setu Česi su krenuli sa 6:0, pa napravili seriju 7:0 za bijeg na 18:4 i na kraju uzeli to razdoblje igre s 25:8.

Taj zadnji set nije pravo mjerilo odnosa snaga, Mladost je tu potpuno pala i nije bila ravnopravan protivnik kao u prva tri seta.

Karlovarsko je bilo favorit, a sada je još veći uoči uzvrata u Češkoj.