Dramatične završnice u Drugoj HNL, Cibalia se spasila u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • subota, 23.10.2021.

Odigrano je pet susreta desetog kola Druge HNL, a čak tri od pet susreta odlučena su u sudačkoj nadoknadi. Na vrhu se izdvojio BSK koji je slavio kod Dubrave.

U dvoboju bivših prvoligaša Cibalia i Inter remizirali su 1:1. Zaprešićani su do sudačke nadoknade imali vodstvo u koje su došli golom Dominika Rešetara u 66. minuti, ali u 93. Josip Tomašević poravnava na 1:1 i donosi bod Vinkovčanima.

BSK je trećom uzastopnom pobjedom ostao na vrhu ljestvice. U gostima je bio bolji od Dubrave s 2:0 te tako nastavio sa sjajnim rezultatima. Poveo je sredinom prvog poluvremena golom Marka Dobrijevića, a povećao je prednost golom sredinom drugog dijela Ivana Mihaljevića.

Rudeš je odigrao odličnu utakmicu protiv Opatije koju je svladao s glatkih 3:0. Iako je Opatija ove sezone po imenima jača nego prošle sezone, rezultati ipak ne prate tako dobro. Ovdje je Rudeš rano poveo golom Karla Igora Majića, a u drugom dijelu Luka Marković i Jakov Bašić odveli su Rudeš na visokih 3:0.

Junak Dugopolja bio je Igor Čerina koji je zabio oba gola u preokretu protiv druge momčadi Dinama. Modri su poveli u desetoj minuti preko Jakova Antona Vasilja, ali Čerina je prvo u 34. minuti izjednačio, a onda u 91. donio pobjedu Dugopolju.

Susret pun preokreta igran je i na Kustošiji gdje je Jarun ugostio Croatiju iz Zmijavaca i upisao poraz 3:2. I u tom susretu gosti su rano poveli preko Tomislava Mrkonjića, no Filip Dujmović i Marko Brkić napravili su preokret. Ipak, u drugom dijelu igrač koji je dobio zadnjih pola sata, Ante Ćapin, zabija dva gola i odvodi Croatiju do pobjede.