Milan pola sata s dva igrača više, ali tek u završnici uzeo pobjedu

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 23.10.2021.

Subotnji program u Serie A donio je gostovanje Milana kod Bologne i pobjedu 4:2. Zvuči lako, ali Milan se dugo mučio i tek u završnici uzeo bodove...

Nogometaši Milana zasjeli su na vrh ljestvice talijanskog prvenstva 4:2 (2:0) gostujućom pobjedom protiv Bologne u susretu devetog kola Serie A.

Iako je nakon prvih 45 minuta imao dva gola prednosti i igrača više, a od 57. minute i dva igrača više na terenu, Milan je do pobjede u Bologni stigao tek u samoj završnici.

Milan je poveo u 16. minuti golom Rafaela Leaa, a četiri minute poslije Bologna je ostala s desetoricom jer je isključen Sumaoro.

Kada je Calabria u 35. minuti povisio na 2:0, izgledalo je kako je dvoboj odlučen. No, početkom nastavka Bologna je s dva brza gola uspjela poravnati, prvo je Ibrahimović nespretnom reakcijom pred vlastitim vratima nakon kornera postigao autogol u 49. minuti, da bi Barrow u 52. minuti poravnao nakon sjajnog proigravanja Soriana.

Ipak, upravo je Soriano u 57. minuti isključen zbog grubog starta na Ballo Toureu, pa je Milan više od pola sata imao dva igrača više na terenu.

Veliku brojčanu prednost Milan je iskoristio tek u završnici, Bennacer je preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio za 3:2 u 84. minuti, a konačni rezultat postavio je Ibrahimović u 90.

Ante Rebić zbog ozljede nije konkurirao za nastup u momčadi Milana.

Milan je sada vodeći s 25 bodova, jednim više od drugog Napolija koji u nedjelju gostuje u Rimu kod Rome, dok je Bologna deveta s 12 bodova.

Serie A, deveto kolo:
Salernitana - Empoli 2:4 (Ranieri 48, Ismajli 55 autogol / Pinamonti 2, 45-11m, Cutrone 11, Strandberg 13 autogol)
Sassuolo - Venezia 3:1 (Berardi 37, Henry 50-ag, Frattesi 66 / Okereke 32)
Bologna - Milan 2:4