Vinales srušio i treći hrvatski klub, Ciboni drugi poraz

Matej Kačan • ponedjeljak, 25.10.2021.

Košarkaši Cibone upisali su drugi poraz nakon tri vezane pobjede u ABA ligi. Vukove je u Podgorici svladao SC Derby koji je upisao i treću pobjedu nad hrvatskim klubovima ove sezone...

Nakon što je Zadru zabio 18 poena uz 11 asistencija, a koš Splita zatrpao s 37 poena, Kyle Vinales kompletirao je tris fantastičnih partija u pobjedama SC Derbyja nad hrvatskim klubovima.

U pobjedi Crnogoraca nad Cibonom, Vinales je s 32 poena i pet asistencija poveo svoju momčad do 93:87 i skoka na 3-2 omjer, na koji su Vukovi pali drugim porazom u nizu nakon sjajnog starta u sezonu.

Cibona je u susret krenula bolje i predvođena Gegićem i Drežnjakom na početku ima vodstvo u prvoj polovici prve dionice, ali se ono na 14:11 za goste počinje topiti. Zahuktao se SC pa serijom 12:1 odlazi na 23:15, a nakon prve, vrlo efikasne četvrtine ima sedam poena viška.

Cibona se zapravo nije do kraja uspjela vratiti u pravi egal, u napadački dosta siromašnijoj drugoj dionici opet su se bolje snašli domaćini koji na poluvremenu imaju 47:37, a odličnim otvaranjem drugog poluvremena preko Vinalesa i Kenana Kamenjaša ide i do 58:39.

Nakon tih maksimalnih 19 razlike se Cibona ipak trgnula i krenula je malo spuštati razliku krajem treće i početkom četvrte dionice pa se u dva navrata u trećoj spušta na minus 11, ali Vinales ima odgovor na sve.

Posljednji juriš Cibone dogodio se u posljednje tri minute, nakon trice Drežnjaka za 88:77 je domaći trener pozvao minutu odmora, a Reuvers tricom smanjio na okruglih 90:80 dvije minute do kraja.

Nadovezao se i Branković pa Vildoza tricom pa 47 sekundi prije kraja Cibona dolazi na minus pet i napad, ali je Argentinac promašio tricu, a Drežnjak prekršajima poslao Pavlićevića na crtu bacanja.

On je zabio jedno i Ciboni je ostavio šansu na dva posjeda zaostatka, ali Vukovi ubacuju tek dvicu pa Vinales opet stavlja bacanja i rješava susret bez velike drame, ali ipak nakon nepotrebnog kompliciranja Crnogoraca.

Vinalesa je s 15 poena pratio Slavković, dok je kod Cibone apsolutno prvo ime bio Drežnjak s 26 poena uz Gegića sa 16 i osam skokova. Vildoza je ubacio 13 uz sedam asistencija.

Ciboni sad slijedi susret u domaćoj ligi protiv Furnira, dok u ABA ligi slijedi hrvatski derbi protiv Splita na Gripama.