Milan 1:0 Torino
Torino

Milan sam na vrhu, na San Siru poražen Jurićev Torino

Branimir Korać • utorak, 26.10.2021.

Milan je nastavio s dobrim rezultatima u talijanskom prvenstvu, novu pobjedu upisao je u devetom kolu i to kod kuće protiv Torina...

Niti nakon deset odigranih kola u Serie A Milan ne posustaje. Devet pobjeda i samo jedan remi stvarno je impresivan učinak koji su i u Milanu samo rijetki očekivali. Deveta pobjeda stigla je na San Siru protiv Torina koji je svladan s 1:0.

Jurićeva momčad odigrala je još jednu dobru utakmicu, svih 90 minuta na travnjaku je bio i Josip Brekalo koji je bio među boljim pojedincima kod gostiju.

Preostali Hrvati nisu bili u konkurenciji za nastup, Ante Rebić kod Milana i Marko Pjaca kod Torina i dalje nisu spremni za nastup nakon pretrpljenih ozljeda.

Torino je dobro otvorio utakmicu, ali je Milan iz prve prilike poveo. U 14. minuti Sandro Tonali izveo je korner, Rade Krunić skrenuo je loptu prema golu gdje je Olivier Giroud koji iz blizine pogađa za 1:0.

I u završnici prvog dijela slična situacija, ponovno je Tonali ubacio iz kornera, ovaj put Krunić je bio bliže pogotku, ali još jednom lopta nije išla dovoljno prema kutu.

U drugom dijelu Torino je tražio poravnanje, imao je nekoliko dobrih prilika preko Belottija, Sanabrije, Praeta, ali nije bilo promjene rezultata i Milan je stigao do još tri velika boda.