Hezonja ponajbolji u rušenju Reala, Simon hvata pravu formu

Matej Kačan • petak, 29.10.2021.

Pet susreta odigrano je u sedmom kolu košarkaške Eurolige, a posebno nas mogu veseliti jako dobri nastupi Marija Hezonje i Krunoslava Simona u pobjedama svojih ekipa...

Najveće iznenađenje večeri u sedmom kolu košarkaške Eurolige definitivno se dogodilo u ruskom Kazanju gdje je Unics Velimira Perasovića srušio Real Madrid te mu je nanio tek drugi poraz ove sezone.

Rusi su uspjeli odigrati fantastičnu obranu i Španjolce limitirati na ispod 60 poena, dok su u napadu kad je bilo najpotrebnije povukli Mario Hezonja i Andrej Voroncevič za 65:58 pobjedu, treću za Unics. Obojica su ubacila po 13 poena, a Hezonja je imao i osam skokova te 5/10 šut iz igre za 27 minuta.

Walter Tavares ubacio je 15 uz sedam skokova kod Reala koji tako nije iskoristio prvi poraz Barcelone u četvrtak kako bi se s njom izjednačio na 6-1 omjeru. Na 5-2 skočio je Asvel koji je sad izjednačen s Realom, a u gostima je svladao Panathinaikos.

Završilo je 84:70 za Francuze koje je s 35 poena vodio maestralni Okobo te je najzaslužniji za već peti poraz Panathinaikosa. Pet poraza ima i Anadolu Efes koji ipak raste u formi i ima dvije pobjede u posljednja tri susreta nakon očajnog 0-4 starta.

Turci su kod kuće deklasirali Žalgiris s 94:60, a Litavci i dalje ne znaju za pobjedu nakon sedam kola. Veseli nova dobra igra Krune Simona koji se vratio nakon ozljede te je u svojoj drugoj utakmici od povratka za 20 minuta ubacio 11 poena (4/5 iz igre) uz pet skokova i četiri asistencije. Tibor Pleiss zabio je 17 kod pobjednika.

Veliko iznenađenje priredio je i Monaco koji je kod kuće protiv CSKA u jednom trenutku gubio i s 22 poena razlike, ali je fantastičnim drugim poluvremenom preokrenuo i napravio ukupno 39 razlike preokreta za 97:80 pobjedu.

Hall je sa 17 poena i deset skokova vodio Monaco, poen manje dodao je Danilo Anđušić. Kod CSKA je Will Clyburn ubacio 19 poena, a Aleksej Šved četiri poena manje.

Uz pobjedu Unicsa je ruski dan za košarku dodatno popravio Zenit pa će se poraz CSKA brzo zaboraviti. U St. Peterburgu je Baskonia pala s uvjerljivih 83:54 uz 20 poena i osam skokova Jordana Loyda za Zenit. Bila je ovo četvrta pobjeda za Zenit u dvoboju dvije ekipe koje su do ovog susreta bile na polovičnom omjeru.