Genk prekinuo seriju poraza i u gostima zabio čak šest golova

Branimir Korać • nedjelja, 31.10.2021.

Dinamov protivnik u skupini Europske lige, Genk, upisao je visoku pobjedu u gostima kod Waregema u 13. kolu belgijskog prvenstva...

Nakon pet uzastopnih poraza u svim natjecanjima, Genk je spojio dvije pobjede i to je u obje ugradio po šest golova. Prvo je tijekom tjedna u Kupu sa 6:0 svladao Saint Eloois, a sada u prvenstvu u gostima Waregem sa 6:2.

Pobjedom protiv Waregema ujedno je i prekinuo niz od tri uzastopna prvenstvena poraza, a sve je riješio već na početku drugog poluvremena.

Junya Ito i Kristian Thorstvedt osigurali su Genku vodstvo 2:0 na poluvremenu, a odmah na startu drugog dijela Paul Onuachu, Bryan Heynen i Jhon Lucumi odveli su Genk na 5:0.

Jelle Vossen, bivši belgijski reprezentativac, te Dereck Kutesa smanjili su na 5:2, a točku na i stavio je Heynen u 86. minuti.

Genk u četvrtak čeka na svom travnjaku West Ham dok će Dinamo na Maksimiru igrati protiv Rapida.