Prva pobjeda Splita u ABA ligi i deseta uzastopna protiv Cibone

Branimir Korać • nedjelja, 31.10.2021.

Nastavljen je nevjerojatan niz Splita protiv Cibone. Čak deseti put zaredom Split je bio bolji od Cibone, ovaj put slavio je na Gripama sa 77:76...

Split je u regionalnoj ligi morao čekati dolazak sada već stalne mušterije kako bi napokon došao do prve pobjede. Cibona jednostavno ima velikih problema kada igra protiv Splita i nakon devet uzastopnih poraza od Splita, deseti nije iznenađenje.

Cibona čak i nije imala loš ulazak u utakmici, ali poklopili su se pad gostiju i puno bolja igra domaćina, Split je napravio preokret i do kraja susreta Cibona više nije uspjela vratiti se u utakmicu.

Gosti su snažno krenuli i u osmoj minuti vodili su s čak 24:9. Split u tim trenucima nije izgledao dobro, Cibona je igrala s puno više energije, ali nije uspjela to zadržati.

Već do kraja prve dionice Split se spustio na prihvatljiviji zaostatak i Cibona je u drugu dionicu ušla uz vodstvo 25:19.

Gosti su vodstvo držali sve do 18. minute kada Split ubačajem Darka Baje preuzima vodstvo 37:36 i do kraja susreta više nijednom nije dopustio Cibosima da se vrate iz minusa.

U trećoj dionici već su došli do dvoznamenkaste prednosti i tek u završnici susreta Cibona je smanjila zaostatak.

Minutu i pol prije kraja Reuvers smanjuje na 76:73, Cibona je imala dva napada za smanjenje zaostatka ili poravnanje, ali prvo je Vildoza napravio korake, a zatim Reuveras nije pogodio.

13 sekundi prije kraja Toni Perković ubacuje samo jedno slobodno bacanje, ali trica sa sirenom Mustapića na drugoj strani bila je dovoljna samo za smanjenje na 77:76.

Kod Splita su se istaknuli Darko Bajo s 26 poena i devet skokova te s po 14 poena Toni Perković (šest asistencija) i Karlo Žganec (sedam skokova). Kod Cibone Amar Gegić ubacio je 18 poena, sedam skokova i šest asistencija, a Jose Vildoza dodao je 11 poena.