Zvezda glatko svladala Megu za kraj šestog kola ABA lige

Matej Kačan • ponedjeljak, 01.11.2021.

Košarkaši Crvene zvezde upisali su petu pobjedu u AdmiralBet ABA ligi. Zvezda je kod kuće u posljednjem susretu šestog kola svladala momčad Mege...

Šesto kolo AdmiralBet ABA lige zaključeno je u ponedjeljak susretom u Beogradu gdje je svoju petu pobjedu upisala Crvena zvezda. Euroligaška momčad nije imala problema s mlađahnom ekipom Mega Basketa te je slavila s 81:67.

Već u prvoj četvrtini Zvezda čini razliku, serijom 11:2 otišla je do osam poena prednosti (15:7), koji stoje i na kraju prvih deset minuta. I u drugoj dionici nastavila se sjajna obrana Zvezde, inače rastrčana i tricaški moćna Mega limitirana je na samo 32 poena u 20 minuta.

Na poluvremenu je tako 14 poena viška za Zvezdu, a tako je ostalo do kraja. Branitelj naslova opet je tricu šutirao s ispodprosječnih 6/23, ali su igrači Zvezde lako dolazili do dobrih pozicija za dva i do slobodnih bacanja (17/21).

Obrana je zato odradila dobar posao te je Mega ostala na ispod 70 poena. Konačnim rezultatom 81:67 Zvezda je stigla do 5-1 omjera i diobu drugog mjesta s Budućnosti i FMP-om iza Partizana koji je na 6-0.

Mega je na 2-4, koliko ima i Borac, a slijede ih Zadar i Split s 1-5 te Mornar s 0-6. Zvezda je imala četvoricu podjednakih, a više od ostalih je zabio Nate Wolters s 13 poena, dok su Marko Simonović i Nikola Kalinić zabili po 11.

Poljak Balcerowski je s 19 poena vodio Megu, a hrvatski košarkaš Karlo Matković dodao je 14 poena uz šest skokova.