Milan uhvatio prvi bod u Ligi prvaka, Real Madrid slavio uz Benzemine golove

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.11.2021.

Odigrana su prva dva susreta današnjeg programa u Ligi prvaka. Milan je uzeo nedovoljan bod protiv Porta dok je Real Madrid slavio protiv Šahtara...

Milan - Porto 1:1

I dok u talijanskom prvenstvo igra i izgleda dobro, Milan u Ligi prvaka nikako odigrati pravu i kvalitetnu utakmicu bez oscilacija u izvedbi. Nakon tri poraza u prva tri kola, protiv Porta je tražio tri boda kako bi ostao u igri za prolaz s kakvim-takvim šansama, ali morao se zadovoljiti bodom nakon remija 1:1.

Taj bod mu malo znači jer ga još samo teorija drži u igri za drugo mjesto. Do kraja bi morao slaviti i protiv Liverpoola i protiv Atletica, a pritom bi se morali poklopiti ostali rezultati da bi uspio napraviti željeni pomak. U ovom trenutku niti treće mjesto se ne čini izglednim.

Protiv Porta je vrlo brzo primio pogodak, već u šestoj minuti Grujić se izborio za loptu i pronašao Luisa Diaza koji lakoćom zabija.

U drugom dijelu centimetri su dijelili Porto od povećanja vodstva, ali Evanilson pogađa gredu.

Situacija se promijenila u 61. minuti kada uz dosta sreće Kalulu poravnava, vraćao je loptu u biti u sredinu, ali Mbemba ju je proslijedio u svoju mrežu za konačnih 1:1.

Real Madrid - Šahtar 2:1

Real Madrid stigao je do pobjede protiv Šahtara 2:1 i došao do devet bodova. Šahtar je napokon zabio prvi gol u Ligi prvaka ove sezone, odigrao je dobru utakmicu, ali ostao je bez bodova.

Real je stigao do vodstva u 14. minuti golom Karima Benzeme što je ujedno i 1000. pogodak Real Madrida u najvećem europskom nogometnom natjecanju, tako je postao prvi klub koji je došao do tog broja.

Šahtar se oporavio od primljenog gola u ranoj fazi susreta i do odlaska na odmor uspio je poravnati preko Fernanda.

U drugom dijelu Real je odmah krenuo po vodstvo i do njega je i stigao i to ponovno preko Benzeme.

Šahtar je pokušao poravnati do kraja susreta, ali nije uspio. Luka Modrić kod domaćina je igrao cijelu utakmicu.