Zadar slavio u Domu Dražena Petrovića, Split pao na Baldekinu

Branimir Korać • petak, 05.11.2021.

U devetom kolu HT Premijer lige Zadar je u velikom dvoboju u Domu Dražena Petrovića slavio protiv Cibone 82:79, a Split je u gostima poražen od Šibenke 83:72...

I drugi ovosezonski dvoboj između Zadra i Cibone bio je potpuno izjednačen i neizvjestan do samog kraja. Cibona je slavila u Zadru u sklopu ABA lige, a Zadar je slavio u Zagrebu u sklopu hrvatskog prvenstva.

U Domu Dražena Petrovića Zadrani su bolje otvorili i već u prvoj dionici bili nadomak dvoznamenkaste prednosti. No koliko su dobro igrali u tih prvih deset minuta toliko je Cibona bila dobra u drugih deset minuta kada je serijom 14:3 došla do preokreta i prednosti.

Imali su Cibosi na odmoru plus sedam, ali onda je uslijedilo bolje razdoblje Zadra koji odgovara serijom 12:0 u trećoj dionici za novi preokret.

U zadnjih deset minuta Zadar je održavao prednost iako je Cibona u završnici imala priliku za potpuni povratak. Ipak, Zadar je izdržao i odnio pobjedu. Šut Radovčića s polovice terena na kraju nije bio precizan.

Kod Zadra Justin Carter upisao je 22 poena i sedam skokova, a Antonio Jordano 14 poena. Kod poraženih Mateo Drežnjak ubacio je 22 poena (6/9 trica) uz pet skokova, a Nathan Reuvers dodao je 13 poena.

Split je upisao poraz na Baldekinu protiv Šibenke 83:72. Odluka je pala u zadnjih deset minuta gdje su domaćini odigrali bolje, stvorili razliku i iznenadili goste.

Šibenka je tako stigla tek do druge pobjede u prvenstvu, ali vrlo vrijedne protiv favoriziranog protivnika.

Najbolji kod domaćina bili su Bruno Rebić s 19 poena i pet skokova, Bruno Solomun s 18 poena i devet skokova te Robert Kujundžić koji je upisao 17 poena i osam skokova. Kod Splita Roko Leni Ukić upisao je 21 poen, a Darko Bajo 14 poena i 13 skokova.