Leipzig svladao Dortmund uz asistenciju Gvardiola, pobjeda Bayerna

Matej Kačan • subota, 06.11.2021.

Odigran je subotnji dio 11. kola Bundeslige, a na terenu je bila nekolicina hrvatskih nogometaša. Najbolji učinak ostvario je Joško Gvardiol u pobjedi Leipziga...

U središnjem susretu subote u 11. kolu Bundeslige, RB Leipzig nastavio je svoj niz solidnih rezultata pobjedom nad Dortmundom, a ujedno je i pomogao Bayernu da se dodatno odvoji na vrhu.

Leipzig je drugoplasiranu momčad lige svladao s 2:1, a glavna zvijezda bio je Christopher Nkunku golom i asistencijom. Posebno lijepa vijest je da mu je za pogodak, onaj za 1:0 u 29. minuti asistirao Joško Gvardiol.

Početkom drugog dijela izjednačio je Marco Reus, ali je pobjedu Leipzigu donio Yussuf Poulsen na asistenciju Nkunkua. Gvardiol je za pobjednike odigrao čitav susret, dok je Marin Pongračić igru napustio na poluvremenu.

Dva hrvatska nogometaša upisala su poraze u ranijem terminu. Borna Sosa igrao je čitav susret za Stuttgart u porazu od Arminije Bielefeld koja je slavila pogotkom Okugawe u 19. minuti.

Andrej Kramarić također je odradio 90 minuta, ali je njegov Hoffenheim poražen od Bochuma s 2:0 uz još promašen kazneni udarac domaćina. Za Bochum su zabili Novothny i Pantović.

Wolfsburg je minimalnom pobjedom nad Augsburgom upisao novi pozitivan rezultat pod novim trenerom, dok je prvi ostao Bayern koji je s 2:1 svladao Freiburg.

Bavarce je u vodstvo doveo Leon Goretzka u 30. minuti, dok sve nije moglo proći bez pogotka Roberta Lewandowskog koji je povisio na 2:0 u 75. minuti. Freiburg je smanjio preko Haberera u nadoknadi, a Josip Stanišić je ostao na klupi domaćina.