Barcelona prosula tri pogotka prednosti, Levante i dalje jedini bez pobjede

HINA, Matej Kačan • subota, 06.11.2021.

U prva tri susreta subote u La Ligi, nogometaši Barcelone produbili su svoju krizu nevjerojatnim remijem protiv Celte u kojem su prosuli 3:0 vodstvo...

Nogometaši Alavesa preokretom su došli do pobjede 2:1 na domaćem terenu protiv Levantea u dvoboju 13. kola španjolske La Lige, odigranom u subotu u Vitoriji.

Gosti su poveli u 13. minuti pogotkom Jorgea de Frutosa i držali prednost do 77. minute. Tada je Joselu izjednačio iz kaznenog udarca, a isti je igrač baskijskoj momčadi donio pobjedu u prvoj minuti sučevog dodatka.

Alaves je pobjedom skočio sa 17. na 13. mjesto s 13 bodova, a Levante je ostao jedina momčad koja još nema pobjedu u novoj sezoni i sa šest bodova se nalazi na predzadnjem mjestu.

Tri pogotka prednosti nakon prvog poluvremena ispustili su nogometaši Barcelone na gostovanju u Vigu, gdje je domaća Celta pogotkom u završnici dvoboja uspjela osvojiti bod odigravši 3:3.

Barcelona je odigrala furiozno prvo poluvrijeme. Već u petoj minuti mrežu je zatresao Ansu Fati, a 13 minuta kasnije je Barcelonin kapetan Sergio Busquets postigao svoj prvi pogodak u La Ligi nakon dvije godine. U 34. minuti je Memphis Depay glavom poslao loptu u mrežu na ubačaj Jordija Albe.

No, u nastavku je Celta zaigrala mnogo bolje, što je rezultiralo i golovima. U 52. minuti je Iago Aspas postigao prvi pogodak za domaću momčad, a Nolito je u 74. minuti potpuno smanjio zaostatak Celte. U šestoj minuti sučevog dodatka kapetan domaćih Iago Aspas svojim je drugim pogotkom na utakmici, sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora postavio konačnih 3:3.

Novog Barceloninog trenera Xavija Hernandeza čeka puno posla, što je potvrdio i nizozemski veznjak Frenkie de Jong u izjavi nakon utakmice.

"U drugom poluvremenu smo zaboravili igrati nogomet. Mislim da nam nedostaje malo osobnosti. Mi igrači smo ti koji se moramo promijeniti. Ovo je veliki udarac za nas", izjavio je De Jong.

Osim toga, Katalonci su na ovoj utakmici izgubili Fatija, koji je u 48. minuti sjeo na travnjak i uhvatio se za zadnju ložu lijeve noge te morao biti zamijenjen. Barcelona je sa 17 bodova privremeno na devetom mjestu, a za vodećim Real Sociedadom zaostaje osam bodova. Celta Vigo je s 12 bodova na 14. poziciji.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Espanyol je kao domaćin svladao Granadu s 2:0. Adria Pedrosa (30) i Raul de Tomas (42) bili su strijelci za pobjednike.