Gorica protiv Furnira prekinula niz od tri poraza

Matej Kačan • subota, 06.11.2021.

Deveto kolo HT Premijer lige nastavljeno je susretom Gorice i Furnira u kojem je Sesarova momčad upisala petu pobjedu, nanijevši sedmi poraz Furniru...

Košarkaši Gorice uspjeli su prekinuti svoj niz od tri uzastopna poraza u svim natjecanjima. Igrači Josipa Sesara gubili su od Škrljeva i Cedevite Junior u HT Premijer ligi te od Spišskija u Alpe Adria Cupu.

No, to je sad prekinuto jer Gorica je našla žrtvu, a to su košarkaši Furnira koji su u devetom kolu upisali sedmi poraz. Konačnih 12 razlike i 79:67 ne odaje pravo stanje jer u posljednjih 10 minuta ušlo se s 19 poena viška za Goricu.

Sesarove trupe ograničile su Furnir na samo 44 poena u prvih 30 minuta susreta, a razlika je stvorena već u prvoj dionici koju je domaćin završio s 25:18. Posebno uvjerljiva bila je treća četvrtina s 23:11.

Marko Baković vodio je Goricu sa 16 poena, koliko je zabio i Mate Kalajžić. Kod Furnira je posebno raspoložen bio Igor Marić s 13 poena, sedam skokova i osam dodavanja, ali je ostao usamljen.