Cibona obrambenom rapsodijom zamrznula Krku na minus 38!

Matej Kačan • ponedjeljak, 08.11.2021.

Predivna košarkaška večer u Draženovom domu. Cibona je skočila na 4-3 omjer u ABA ligi velikom pobjedom nad Krkom od čak 90:52...

Košarkaši Cibone upisali su četvrtu pobjedu u ovosezonskom izdanju ABA lige. I to kakvu. Cibosi su ugostili Krku u sedmom kolu te su goste u Novo Mesto ispratili s 38 poena razlike!

Vukovi su obrambeno bili iznimno raspoloženi te su goste limitirali na samo 52 poena, a iz tako dobre obrane išao je i lakši napad koji je potpuno razbio večeras inferiornog suparnika za 90:52.

Već u prvom poluvremenu Cibona je pokazala koliko je raspoloženija i željna da ispere gorak okus ligaškog poraza od Zadra. Trica gostiju bila je samo 3/11 u prvih 20 minuta, dok je najbolji igrač Krke Rok Stipčević igrao svih 20 minuta, ali su Cibosi posebno pazili na njega pa na poluvrijeme odlazi s 1/7 iz igre i 0/5 za tricu.

S druge strane, u napadu je trica Cibone bila sjajnih 7/10, uhvaćeno je čak pet skokova u napadu, a o momčadskoj igri svjedoči i 13 asistiranih ubačaja od 19 ukupno iz igre uz 13/14 s linije slobodnih bacanja. Ne čudi zato već 52:28 na poluvremenu.

Cibona je u prvih 20 minuta imala jednako poena kao i Krka u cijelom susretu, a gosti su nekako u drugom poluvremenu uspjeli biti još i gori te zabiti 24 poena u drugih 20 minuta.

Cibona je prednost samo dizala pa je u jednom trenutku na semaforu bilo i 90:50 za okruglih 40 plusa prije konačnog, počasnog ubačaja Slovenaca. Ciboninoj sjajnoj obrani svjedoči i čak sedam blokada, od čega četiri Nathana Reuversa.

Vrlo su izjednačeni napadački bili domaćini, imali su čak petoricu dvoznamenkastih, a 14 je ubacio Roko Prkačin uz 11 Reuversa i Tonija Nakića. Kod Krke je 15 ubacio Gibbs, a Stipčević je stao na devet i 3/11 iz igre.

Nastupio je i Marko Arapović koji se vratio na terene te je za sedam i pol minuta na terenu gađao 1/4 iz igre za pet poena (jedna trica i dva bacanja) uz po skok i asistenciju.