Vodeni sportovi

Jadran do prve pobjede u Ligi prvaka unatoč katastrofalnom zatvaranju utakmice

Branimir Korać • utorak, 09.11.2021.

Splitski Jadran ugostio je na Poljudu Dinamo iz Tbilisija i upisao je pobjedu 15:13 u Ligi prvaka. Prva je to pobjeda Jadrana ove sezone u ovom natjecanju, a morala je biti znatno uvjerljivija...

Jadran je ostvario zacrtano i upisao prvu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone. Dinamo iz Tbilisija stigao je kao autsajder i najvećim dijelom susreta Jadran je bio osjetno bolji.

Međutim, dobar dojam pokvario je u zadnjoj četvrtini u kojoj je došlo do opuštanja i Gruzijci su to razdoblje dobili s čak 6:1 te na kraju upisali prihvatljiviji poraz 15:13.

To se nije trebalo dogoditi, Jadran je bio dosta bolji protivnik i stvorio je visoku razliku te je trebao rutinski dovršiti posao.

Gruzijci su držali priključak do sredine druge dionice kada su zaostajali samo 5:4, ali nakon toga Jadran je napravio veliku seriju 7:1 i pobjegao na visokih 12:5.

Do kraja treće četvrtine držao je tih sedam golova razlike, a onda je uslijedilo opuštanje i veliki pad domaćina.

Šest minuta prije kraja susreta Rino Burić zabio je za 15:8 i nitko nije mogao pretpostaviti da će se Dinamo toliko približiti.

Međutim gosti su nanizali pet golova i dvije minute prije kraja smanjili su na 15:13. Imali su gosti i dva napada za smanjenje na 15:14 i tko zna kako bi rezultat na kraju izgledao da je minutu i 20 sekundi prije kraja Marko Jelača bio malo precizniji i smanjili na gol zaostatka.

Kod Jadrana po tri gola postigli su Jerko Marinić Kragić, Nikša Dobud i Anđelo Šetka, a kod gostiju Dušan Vasić zabio je četiri gola.