Bundesliga, 12. kolo, 19.11.2021, 20:30 h
Augsburg 2:1 Bayern
Bayern

Bayern upisao neočekivani kiks u bavarskom derbiju

Mihaela Bradovski • petak, 19.11.2021.

U prvom susretu 12. kola Bundeslige Bayern je u gostima poražen kod Augsburga 2:1. Posve neočekivani poraz Bayerna koji omogućava Borussiji Dortmund da ponovno uhvati priključak...

Prvi put nakon 2015. godine Augsburg je uspio slaviti protiv Bayerna i to u trenutku kada je Bayern izgledao vrlo moćno i u naletu. Međutim reprezentativna akcija očito je poremetila Nagelsmannovu momčad koja nije izgledala uvjerljivo.

Augsburg je poveo u 23. minuti, na sredini prvog poluvremena kada mu nije prošao prvi pokušaj prema golu Neuera, nakon ubačaja s lijeve strane lopta je odbijena, ali na nju je natrčao Mads Pedersen, sjajno opalio i zakucao loptu u mrežu.

Bayern je krenuo po poravnanje i umjesto da se vrati u utakmicu, prima još jedan pogodak. Ponovno je stigao ubačaj s desne strane, ovaj put došao je do Andrea Hahna koji je nadskočio čuvara i glavom poslao loptu u mrežu.

Bayern je uspio brzo odgovoriti i dvije minute kasnije smanjiti golom Roberta Lewandowskog, vratar je bio na njegovom udarcu, ali lopta je bila prejaka i završila je u mreži.

U drugom poluvremenu Bayern je svom silom pritisnuo i tražio pogodak, ali lopta nije htjela u mrežu. Bilo je tu nevjerojatnih promašaja, ali ostalo je 2:1 čime je Bayern upisao tek drugi ovosezonski poraz, a Augsburg tek treću pobjedu kojom je ujedno pobjegao iz zone ispadanja.