Zimski sportovi

Vlhova dominirala i drugog dana u Leviju, utrka karijere Leone Popović

Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.11.2021.

Petra Vlhova slavila je i u drugom slalomu u Leviju. Još jednom dobre vijesti i za hrvatsko skijanje, Leona Popović odradila je najbolju utrku u karijeri i završila je na 14. mjestu...

Leona Popović zadovoljna napušta Levi. Već u prvoj vožnji naznačila je kako bi mogla do plasmana karijere, a tu 14. poziciju nakon prve vožnje zadržala je do kraja utrke.

Popović je u drugoj vožnji bila nešto sporija i u cilj je ušla kao treća iza vodeće Katharine Truppe i drugoplasirane Norvežanke Thee Louise Stjernesund, ali do kraja su dvije skijašice ostale iza nje i završila je kao 14 sa stotinkom zaostatka za 12. mjestom i pet stotinki za 11.

Pobjedu je odnijela ponovno Petra Vlhova koja je u sjajnoj formi. Vlhova je imala najbolje vrijeme i u drugoj vožnji, kao što je jučer imala najbolje vrijeme u obje vožnje, isto je napravila i danas.

Mikaela Shiffrin ostala je 47 stotinki iza Vlhove dok je mjesto na postolju zauzela i Lena Dürr.

Inače, u prvoj vožnji nastupile su i Zrinka Ljutić i Andrea Komšić, ali one nisu izborile drugu vožnju.