Perišić glavom zabio u pobjedi Intera nad dosad neporaženim Napolijem

Branimir Korać, Matej Kačan • nedjelja, 21.11.2021.

U najzanimljivijem današnjem dvoboju 13. kola Serie A na San Siru sastali se Inter i Napoli. Inter je slavio uz pogodak glavom Ivana Perišića...

Prema očekivanjima i najavama vrlo zanimljiv dvoboj odigrao se na San Soiru gdje je Inter ugostio Napoli i nanio mu prvi poraz u sezoni, samo dan nakon poraza Milana.

Lider na prvenstvenoj ljestvici poveo je dosta rano golom Piotra Zielinskog da bi se Inter vratio preko Hakana Calhanoglua iz kaznenog udarca.

Inter je ipak odnio prednost na odmor, u 43. minuti Calhanoglu je izveo korner, a Ivan Perišić s prve vratnice skrenuo je loptu u mrežu, David Ospina ju je dohvatio, ali ona je već prešla gol liniju.

U drugom poluvremenu je prednost Intera povisio Lautaro Martinez u 61. minuti. Dries Mertens je smanjio i pokušao povesti povratak Napolija, ali to nije uspjelo pa više u talijanskoj ligi nemamo neporaženih momčadi.

Perišić i Brozović igrali su od prve minute. Perišić je izašao u 89. minuti, dok je Brozović odigrao čitav susret.

U ranijem terminu odigrana su još tri susreta, a najuzbudljivije je bilo na susretu Sassuola i Cagliarija gdje se gost dvaput vraćao iz zaostatka te je izborio bod.

Sassuolo je u vodstvo doveo Scamacca, a do poluvremena izjednačava Balde. U drugom dijelu je Sassuolo u vodstvo vratio Domenico Berarde s bijele točke, ali s istog mjesta u 56. minuti izjednačava Joao Pedro.

Za Cagliari je ovo bio prvi bod nakon dugog niza poraza i tek sedmi ukupno, a dodatno je od zone ispadanja pobjegla Venezia koja je svladala Bolognu u gostima pogotkom Okerekea.

U dvoboju donjeg doma Sampdoria je svladala Salernitanu s 2:0 te se popela na 16. mjesto, a svog današnjeg suparnika ostavila je na dnu sa sedam bodova. Zabijali su Antonio Candreva u 43. te branič Salernitane Di Tacchio tri minute ranije, ali u svoju mrežu.