Real slavio i popeo se na vrh uz asistenciju Modrića, Sociedad kiksao

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 21.11.2021.

Španjolska La Liga od nedjelje i 14. kola ima novog lidera, a to je Real Madrid koji je uz pomoć Luke Modrića upisao pobjedu, dok je Sociedad kiksao i remizirao...

U susretu 14. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Sociedad i Valencija su odigrali 0:0, što je najviše odgovaralo Real Madridu koji je novi lider Primere. Real Sociedad i Valencia su pružili skromnu predstavu koja je obilovala nervozom, koškanjima i prekršajima.

Na koncu je sudac Mario Melero pokazao jedan crveni i čak 11 žutih kartona u susretu u kojem je bilo skoro 30 prekršaja. Isključenje je zaradio domaći branič Artiz Elustondo u 76. minuti zbog udaranja protivnika. Što se tiče igre, domaćin je imao veći posjed, više udaraca, a najbolju priliku imao je Alexander Isak u 32. minuti, no vratar Valencije Jasper Cillessen je obranio njegov udaraca.

Ovakav ishod najviše je odgovarao Real Madridu koji je u ranije odigranom susretu na gostovanju pobijedio Grenadu s 4:1.

"Kraljevski klub" je poveo u 19. minuti golom Marca AsensiJa, a šest minuta kasnije na 2:0 je povisio Nacho Fernandez. Nadu domaćinu vratio je Luis Suarez u 34. minuti, no u 56. minuti je Vinicius Junior na asistenciju Luke Modrića doveo goste u prednost od 3:1. Hrvatski kapetan je mogao i sam pucati iz odlične situacije, ali je nesebično dodao do Juniora koji je zabio u praznu mrežu.

U 67. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Konchu, a konačnih 4:1 postavio je Ferland Mendy u 76. minuti. Modrić je za Real igrao do 80. minute kada ga je zamijenio Isco. Getafe je bio uvjerljiv protiv Cadiza pobijedivši s 4:0, dok je Real Betis na gostovanju porazio Elche sa 3:0.

Na ljestvici sada vodi Real Madrid s 30 bodova, Real Sociedad ima bod manje, dok je treća Sevilla s 28 bodova. Aktualni prvak Atletico Madrid je četvrti s 26 bodova, dok je Barcelona šesta s 20 bodova.