Težak poraz Gorice u Alpe Adria Cupu

Matej Kačan • ponedjeljak, 22.11.2021.

U petom kolu Alpe Adria Cupa, košarkaši Gorice upisali su drugi poraz u skupini, a ovaj je bio posebno težak, s 20 razlike od Dabrowe Gornicze...

Košarkaši Gorice upisali su drugi poraz u petom susretu Alpe Adria Cupa. Gorica si je dosta zakomplicirala šanse za plasman u doigravanje na gostovanju kod Dabrowe Gornicze koja je slavila sa 100:80.

Goričani su na ovo gostovanje išli bez Mate Kalajžića i to se osjetilo, posebno na obrambenom dijelu gdje Gorica nikako nije bila na zadovoljavajućoj razini. Domaćin je u prvom poluvremenu zabio čak 54 poena i stvorio zalihu od 15 poena prednosti.

Drugo poluvrijeme tako je bilo samo formalnost pa rezultat nije ni pao, već je završio na lako pamtljivih i okruglih 20 poena prednosti za Poljake koji za samo četiri dana gostuju u Velikoj Gorici. Hrvatima tad treba pobjeda ako žele u polufinale ispred Spišskija.

Kod Gorice je na razini zadatka bio Dino Cinac s 24 ubačaja, a Borna Kapusta imao je 16 poena i čak 12 asistencija. Kod domaćina je Michael Lewis II ubacio 19 poena, dok je Caio Pacheco zabio poen manje.