Sve otvoreno u skupini G, Rakitić krasno asistirao u pobjedi Seville

Mihaela Bradovski • utorak, 23.11.2021.

U skupini G i dalje je sve otvoreno i odluka o putnicima u osminu finala Lige prvaka past će u zadnjem kolu.

Lille - Salzburg 1:1

Lille je preuzeo vodeću poziciju u skupini od Salzburga svladavši ga s 1:0 čime je došao u priliku bodom u zadnjem kolu osigurati osminu finala Lige prvaka.

Sigurno je da će Lille igrati u Europi i na proljeće, u najgoru ruku završit će natjecanje u skupini na trećem mjestu.

Pola sata trebao je za pogodak u ovom dvoboju, a onda je mlaku reakciju Salzburgove obrane kaznio Jonathan David. Uporni Burak Yilmaz prošao je kroz obranu, lopta se u konačnici sretno odbila do Davida koji iz blizine pogađa za vodstvo.

Salzburg igra jako dobro prema naprijed i očekivano je kreirao nekoliko ozbiljnih prilika, ali Ivo Grbić sačuvao je svoju mrežu čistom.

Luka Sučić igrao je kod gostiju do 59. minute kada ga je zamijenio Capaldo.

Sevilla - Wolfsburg 2:0

Sevilla se vratila u igru za prolaz pobjedom 2:0 protiv Wolfsburga. Skočila je na treće mjesto s bodom zaostatka za drugoplasiranim Salzburgom kod kojeg gostuje u sljedećem kolu.

Dvoboj protiv Wolfsburga bio je za Sevillu biti ili ne biti, nije si smjela dopustiti poraz jer bi to automatski značilo i oproštaj od Europe.

Sevilla je odlično otvorila dvoboj protiv Wolfsburga i već u 13. minuti stigla je do pogotka. Ivan Rakitić upisao je krasnu asistenciju, idealno je centrirao na peterac gdje do lopte dolazi Joan Jordan i zabija za vodstvo.

I u nastavku susreta domaćin je bio bolji protivnik, opasniji, stvorio je više prilika, a u konačnici i u sudačkoj nadoknadi stigao je do drugog pogotka. Rafa Mir zaključio je dvoboj pogotkom za konačnih 2:0.

Rakitić je odradio dobru utakmicu, a igru je napustio u 94. minuti.