Vodeni sportovi

Jug upisao prvi poraz, Jadran bolji od Zvezde

Matej Kačan • subota, 27.11.2021.

U poslijepodnevnim terminima Triglav Regionalne vaterpolske lige igralo je čak pet hrvatskih predstavnika koji su ostvarili 1-4 omjer, a jedinu je pobjedu ostvario splitski Jadran...

Vaterpolisti Juga upisali su prvi poraz u Regionalnoj vaterpolskoj ligi. U dvoboju dosad neporaženih, bolji od Dubrovčana bio je Novi Beograd koji je opravdao status favorita kao domaćin.

Beograđani su slavili s 14:10, a do pobjede su došli preokretom u posljednjoj četvrtini koju su dobili s čak 6:1. U raspadu Juga u posljednjoj dionici trojica su dala po dva gola, dok je kod Novog Beograda najbolji strijelac bio Dušan Mandić.

U ranijim susretima Mladost je upisala čak četvrti poraz, ovaj put od Šapca koji je slavio s 11:8. Mladost je pala u trećoj dionici bez pogotka, a na kraju nije dohvatila minus od šest golova.

Tri gola kod Mladosti zabio je Rakovac, dok su po dva zabili Vrbnjak i Dašić.

Mornar i Solaris također su upisali poraze. Mornar je poražen od Radničkog s uvjerljivih 15:5 i ostao je na jednom remiju i tri poraza, dok je Solaris u dvoboju sredine poražen od Primorca s 12:11.

Antun Goreta je kod Šibenčana zabio četiri gola, a Pelicarić gol manje i Solaris je s jednom pobjedom i tri poraza deveti.

Jedinu pobjedu od Hrvata popodne ostvario je splitski Jadran koji je na tri pobjede i remiju te ima deset bodova i na trećem je mjestu. Jadran je susret protiv Zvezde prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio s 4:1.

Luka Bukić bio je prvo ime Splićana s pet pogodaka, dva je zabio Antonio Dužević za 12:9 pobjedu.