Jakiću pobjeda u 95. minuti, Gvardiolov Leipzig nije zaustavio niz Bayera

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.11.2021.

U današnja dva susreta 13. kola Bundeslige, do pobjede su došli Bayer iz Leverkusena kod Leipziga te Eintracht protiv Union Berlina...

Koronavirusom poharani Leipzig ugostio je Bayer iz Leverkusena i upisao poraz 3:1. Bez trenera, prvog vratara i još četvorice igrača, nije uspio prekinuti sjajan niz Bayera koji ove sezone nema nijedan gostujući poraz.

Gosti su u prvom dijelu dobro koristili ukazane prilike i došli su do prednosti 2:0 zahvaljujući golovima Wirtza i Diabyja. Kod tog drugog gola Diabyja, Joško Gvardiol nije najbolje reagirao na dugačku loptu i kazna je uslijedila.

U drugom poluvremenu Andre Silva je smanjio na 2:1, ali svega dvije minute kasnije Apotekari se vraćaju na dva gola prednosti. U završnici susreta imali su domaćini priliku zakomplicirati zadnje minute, ali Dominik Szoboszlai iz kaznenog udarca pogodio je vratnicu. Gvardiol je kod domaćina odradio cijelu utakmicu.

Vrlo zanimljivo bilo je u Frankfurtu gdje je Eintracht ugostio Union Berlin i slavio s 2:1. Pobjedu Eintrachtu osigurao je u 95. minuti Obite N'Dicka.

Inače prvi do pogotka stigao je Eintracht koji je poveo preko Djibrila Sowa, a Max Kruse vratio je goste u igru.

Kristijan Jakić igrao je od prve do posljednje minute.