Osasuna 1:1 Elche
Elche

Budimir s bijele točke zabio svoj prvi gol u sezoni, Osasuna remizirala

Matej Kačan • ponedjeljak, 29.11.2021.

15. kolo La Lige zaključili su Osasuna i Elche remijem, a u ranoj fazi susreta je domaćina u Pamploni u vodstvo doveo Ante Budimir koji je realizirao kazneni udarac u sedmoj minuti...

Hrvatski napadač Ante Budimir ove sezone zaista nema sreće s formom i ozljedama u Osasuni pa protiv Elchea u ponedjeljak igra svoju tek šestu ligašku utakmicu sezone, ali stigao je prvijenac ove sezone.

Budimir je u sedmoj minuti 15. kola La Lige realizirao je udarac s bijele točke protiv Elchea te je "probio led" u ligaškom natjecanju, ali i u cjelokupnoj sezoni.

Ukupno je ovo 13. pogodak Budimira u dresu Osasune za koju je prošle sezone zabio 11 pogodaka u ligi i jedan u Kupu kralja. Ovo je ujedno i prvi susret od povratka nakon ozljede koji je Budimir započeo u prvih 11, dosad je protiv Seville, Sociedada i Atletica ulazio s klupe.

Kazneni udarac je skrivio Fidel prekršajem u šestoj minuti, u istoj akciji u kojoj je Budimir pogodio gredu. No, minutu kasnije ga je lopta "poslušala". Osasuna do ovog susreta nije bila u dobroj formi, imala je niz od tri poraza.

Nije vodstvo Elchea dugo trajalo, u 19. minuti Fidel se iskupio za skrivljeni penal te je glavom pogodio za 1:1 u uzbudljivih prvih 20 minuta.

Do kraja je ostalo tih 1:1 pa Osasuna nastavlja svoj niz utakmica bez pobjede. Budimir je iz igre izašao u 79. minuti susreta.