EHF Europska liga, skupina C, 5. kolo, 30.11.2021, 20:45 h
Nexe Našice 31:23 Gorenje Velenje
Gorenje Velenje

Nexe uzvratio Gorenju dominantnim nastupom i visokom pobjedom

Branimir Korać • utorak, 30.11.2021.

Nexe je stigao i do četvrte pobjede u skupini Europske lige. U Našicama je slavio protiv Gorenja iz Velenja s visokih 31:23...

Jedini poraz u dosadašnjem dijelu grupne faze Europske lige Nexe je upisao u gostima kod Gorenja, no večeras je stigao uzvrat. Nakon lošeg nastupa u Velenju, Nexe je pokazao da je bolja momčad i da je to bio samo loš dan. U Našicama je uvjerljivo slavio s 31:23.

Našičani su u utakmicu ušli čvrsto i ozbiljno te nisu dopustili Gorenju da preuzme kontrolu. Vrlo brzo domaćin je stekao prednost i odvojio se na 6:2 nakon čega je stigao odgovor gostiju i tri vezana gola za dolazak na minus jedan.

Neko kraće vrijeme gosti su držali priključak, a onda je uslijedila serija 4:0 Nexea koja je praktički prelomila utakmicu u ranoj fazi. Pobjegli su Našičani na 12:6 i do odmora su bez problema zadržali tu prednost.

U drugom poluvremenu Gorenje je uspjelo u jednom trenutku smanjiti na samo dva gola minusa nakon čega Branko Tamše zove minutu odmora. Bilo je to dovoljno da se igrači "skockaju", Nexe vrati u pravi ritam i s tri vezana gola ponovno završi s ugodnom prednosti.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Nexe radi novu seriju koja ga odvodi na sedam golova prednosti čime zaključuje priču i bilježi visoku pobjedu.

Halil Jaganjac predvodio je Nexe s devet golova, a Fahrudin Melić dodao je osam. Marin Jelinić bio je stopostotan s pet golova. Kod gostiju Ibrahim Haseljić zabio je šest golova, a Tilen Sokolić zabio je pet golova.