Lille u utakmici kola slavio u Rennesu, PSG bez pobjede protiv Nice

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 02.12.2021.

Odigrani su susreti 16. kola francuskog prvenstva u kojem je lider PSG ostao bez pobjede na svom travnjaku protiv Nice...

U derbiju 16. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je na gostovanju pobijedio Rennes s 2:1, Monaco je kao gost porazio Angers s 3:1, dok je Nica na Parku prinčeva odigrala 0:0 protiv PSG-a.

U sudaru dvojice hrvatskih reprezentativaca Ivo Grbić je bio bolji od Lovre Majera.

Lille je poveo u 31. minuti golom Xeke, a u posljednjim trenucima prvog dijela Renato Sanches je zabio i drugi gol za goste. U 85. minuti Benjamin Bourigeaud je vratio nadu domaćinu, ali samo nadu.

Grbić je branio za pobjednički sastav, dok je Majer za Rennes igrao u drugom dijelu.

Monaco, Nike Kovača je na gostovanju pobijedio Angers s 3:1 ostvarivši prvu ligašku pobjedu u zadnjih pet kola.

Gosti iz Kneževine su poveli u 25. minuti golom Myrona Boadua, a posljednjim trenucima prvog dijela Sofiane Diop je zabio za 2:0. Angers je smanjio u 55. minuti kada je Alexander Nubel nespretno zatresao vlastitu mrežu, a pobjedu Monaca potvrdio je Axel Disasi pogodivši u 73. minuti za 3:1.

Marseille je na gostovanju pobijedio Nantes s 1:0, a susret je odlučio gol Gersona Santos da Silve u 30. minuti. Samo dvije minute kasnije Nantes je ostao s igračem manje nakon što je isključen Nicolas Pallois. Duje Ćaleta-Car nije nastupio za OM.

PSG i Nica su na Parku prinčeva odigrali bez golova. Domaćin je imao 70 posto posjeda lopte, čak 22 udarca, ali nije uspio probiti gostujuću obranu.

Strasbourg je u susretu s čak sedam golova pobijedio Bordeaux s 5:2 gurnuvši Girordince u zonu ispadanja.

Brest je s 1:0 pobijedio fenjeraša St Etienne upisavši petu uzastopnu pobjedu nakon što u prvih 11 kola nije ostvario niti jednu. Gol odluke zabio je Romain Faivre iz kaznenog udarca u 64. minuti.

Na ljestvici vodi PSG sa 41 bodom, Marseille se probio na drugo mjesto sa 29 bodova, Rennes je treći sa 28, Nica ima 27, a Lens 26 bodova.

Monaco je sedmi sa 23 boda, dok je prvak Lille na 12. poziciji sa 21 bodom.

REZULTATI:
Brest - St Etienne 1-0 (Faivre 64-11m)
Angers - Monaco 1-3 (Nubel 55-ag / Boadu 25, Diop 45, Disasi 73)
Metz - Montpellier 1-3 (De Preville 70 / Savanier 36, Mavididi 45+1, Wahi 48)
Strasbourg - Bordeaux 5-2 (Thomasson 22, Gameiro 43-11m, Ajorque 45+1, 65, Lienard 48 / Hwang Ui-Jo 7, Elis 57)
Troyes - Lorient 2-0 (Ripart 7, Kouame 34)
Clermont - Lens 2-2 (Magnin 41, Bayo 65 / Gastien 12-ag, Fofana 47)
Lyon - Reims 1-2 (Toko Ekambi 66 / Faes 56, Ekitike 90+3)
Nantes - Marseille 0-1 (Gerson 30)
Rennes - Lille 1-2 (Bourigeaud 85 / Xeka 31, Sanches 45)
PSG - Nica 0-0