Marin nije uspio, Đoković u dva seta do pobjede i poravnanja na 1-1

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • petak, 03.12.2021.

Nakon što je Borna Gojo donio Hrvatskoj prvi bod u polufinalu Davis Cupa, Marin Čilić imao je priliku senzacijom protiv prvog igrača svijeta odvesti je u finale. Nije uspio, Đoković je slavio u dva seta...

Novak Đoković nije dopustio iznenađenje i odveo je Srbiju do poravnanja u polufinalu protiv Hrvatske. Ostavio ju je na životu i parovi će odlučiti tko će u finale.

Marin Čilić igrao je dobro u većem dijelu prvog seta, propustio je neke prilike, a onda je kod 4:4 izgubio servis i dalje je sve bilo u znaku prvog igrača svijeta.

Taj pad na kraju prvog seta izbacio ga je iz ritma i Čilić je počeo sve više padati te nije uspio zadržati onu razinu igre iz prvog seta.

Đoković je relativno brzo došao do dvostrukog breaka nakon čega je bilo samo pitanje tehnike završiti meč.

Obojica su imali po osam break lopti, Marin nije iskoristio nijednu dok je Đoković iskoristio njih tri.

Nakon susreta Čilić je imao poruku za sutkinju kojoj je kratko poručio da je očajno odradila posao.

Davis Cup, polufinale

Hrvatska - Srbija 1:1

Borna Gojo - Dušan Lajović 4:6, 6:3, 6:2

Marin Čilić - Novak Đoković 4:6, 2:6

4:6, 2:6 - Đoković je dovršio posao i izjednačio na 1:1, par će donijeti odluku tko će u finale Davis Cupa.

2:5 - Marin je napokon došao do gema, ali Đoković sada servira za meč.

1:5 - Bliži se kraj meča, Đoković rutinski odrađuje posao.

1:4 - Đoković ide prema pobjedi, dupli break.

1:3 - Drži Đoković prednost, ima 3:1.

1:2 - Novi pritisak na servisu Čilića, ovaj put iskoristio je ponuđenu priliku te je napravio break.

4:6, 1:1 - Miran servis gem za Đokovića, 1:1.

4:6, 1:0 - Marin nakon velike borbe uzima gem, Đoković je propustio vreliku priliku za break i prednost odmah na početku seta.

Prvi set

4:6 - Uzeo je Đoković prvi set, nakon velike borbe u ovom gemu. Marin je imao čak četiri break lopte, imao je priliku za vratiti se, ali nije bio dovoljno miran.

4:5 - Đoković dolazoi do breaka. Odradio je dobar posao, došao do break lopte, a onda mu je Marin poklonio gem dvostrukom servis pogreškom.

4:4 - Došao je Marin do 0:30, ali Đoković ponovno poduiže ritam i ne daje nikakvu šansu Čiliću.

4:3 - Uvjerljiv je i Marin u ovom svoim gemu, još uvijek nema breakova.

3:3 - Đoković bez izgubljenog poena do gema.

3:2 - Marin drži svoj servis i zasad nema breakova.

2:2 - Zaprijetio je Čilić, došao do 15:40, ali onda Đoković odlično napada i izvlači se iz ove situacije bez problema.

2:1 - Uzeo je Marin svoj servis gem, ali bilo je dosta muke. Spasio je dvije break lopte.

1:1 - Đoković je mirno uzeo svoj servis gem.

1:0 - Dobar ulazak Čilića u meč i prvi gem zaključen as servisom.

Borna Gojo fantastično je odradio svoj dio posla, Hrvatska je povela, a sada Marin Čilić uz manje pritiska hvata pobjedu protiv Novaka Đokovića.