Vodeni sportovi

Vratar Solarisa sa sirenom zabio za remi, visoke pobjede Mladosti i Jadrana

Branimir Korać • subota, 04.12.2021.

Vrlo zanimljivo bilo je u susretima sedmog kola 1. HVL. Posebno dramatično bilo je u Splitu gdje su se sastali Mornar i Solaris, a završilo je remijem nakon što je vratar gostiju otišao u napad i u zadnjoj sekundi zabio pogodak...

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti bili su uvjerljivi protiv korčulanskog KPK-a kojeg su svladali s 18:7. Pobjeda je osigurana u drugom poluvremenu kada su gosti potpuno pali i više nisu mogli pratiti domaćina.

Mladost je imala dobar ulazak u utakmicu i stvorila je razliku, ali KPK je zaustavio nalet i na odmor otišao s minusom 9:5. Ipak u drugom poluvremenu sve je bilo na strani domaćina koji visoko slavi.

Marin Dašić postigao je čak šest golova, a po tri su dodali Matias Biljaka i Ivan Vrbnjak. Kod gostiju samo dva strijelca, četiri gola zabio je Srđan Antonijević, a tri Marin Ban.

Remijem u Splitu POŠK i Zadar upisali su prvi ovosezonski bod. Susret je završio 10:10, a i jedni i drugi imali su napade za pobjedu nakon što je Marino Divković dvije i pol minute prije kraja postavio taj rezultat.

Kod POŠK-a po dva gola postigli su Krešimir Prižmić, Divković, Marko Carrieri i Eugen Leopold Tonković. Kod gostiju Vito Cicero postigao je tri gola.

Mornar je prokockao veliku priliku za pobjedu kod kuće protiv Solarisa. Još pet minuta prije kraja susreta vodio je 10:6, ali onda je dopustio gostima povratak. Dvadesetak sekundi prije kraja Paolo Jakovčević donio mu je novo vodstvo, međutim u zadnjim trenucima susreta vratar gostiju Marin Šparada zabija za pobjedu.

Kod domaćina Marin Vrdoljak i Ferdinand Josip Bušelić zabili su po tri gola, a kod Solarisa po tri gola zabili su Nikola Štrkalj i Antun Goreta.

Jadran je očekivano slavio protiv Primorja s 10:4. Drugu četvrtinu Splićani su riješili u svoju korist s 4:0 i to je prelomilo utakmicu.

Tri gola zabio je Jerko Marinić Kragić, a kod gostiju tri je zabio Tin Brubnjak.