Cibona nakon dobre prve dionice ipak glatko poražena u Beogradu

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.12.2021.

Deseto kolo ABA lige donijelo je dvoboj velikana u Beogradu gdje Cibona ipak nije uspjela napraviti iznenađenje te je poražena od Crvene zvezde s 14 razlike...

Košarkaši Cibone ipak nisu uspjeli prirediti iznenađenje u desetom kolu ABA lige. Cibona je nakon šoka protiv Alkara gostovala kod Crvene zvezde, odigrala je dobru prvu četvrtinu, ali nije uspjela doći do pobjede.

Cibona se dobro u prvoj dionici snašla u nešto napadački siromašnijoj igri s mnogo prekršaja i slobodnih bacanja pa nakon deset minuta ima 17:15. No, u drugoj Zvezda dodaje gasa, preokreće i na poluvremenu ima sedam devet razlike.

Kroz treću četvrtinu ostala je ista razlika, a u četvrtoj je Zvezda opet iskoristila to što je Ciboni ponestalo snage pa je domaćin dodatno do kraja podigao razliku na konačnih 86:72.

Kod pobjednika su po 15 poena ubacili Nikola Kalinić i Nikola Ivanović, dok je Cibose predvodio Roko Prkačin sa 16 poena uz 13 koševa i sedam skokova Amara Gegića.

Cibona je na polovičnom omjeru pet pobjeda i poraza te je na šestom mjestu, dok se Zvezda vratila na vrh s omjerom 9-1.