Liga prvaka, skupina A, 10. kolo, 08.12.2021, 20:45 h
RK Zagreb 23:22 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

PPD Zagreb do druge pobjede u Ligi prvaka, u Sutinskim vrelima pao Vardar

Branimir Korać • srijeda, 08.12.2021.

U desetom kolu Lige prvaka PPD Zagreb upisao je pobjedu u Sutinskim vrelima protiv Vardara kojeg je svladao s 23:22...

Nakon što je slavio protiv Meškov Bresta, PPD Zagreb upisao je i drugu pobjedu, ovaj put protiv Vardara. Kada se tome doda i tijesan poraz u Montpellieru između ta dva susreta, Zagreb je ipak značajno napredovao.

Protiv Vardara je vodio veliku bitku do samog kraja, dobrim dijelom drugog poluvremena bio je u zaostatku, ali uspio je u završnici napraviti preokret i doći do pobjede.

Zagreb je dobro krenuo i poveo s 5:2 da bi Vardar vrlo brzo odgovorio serijom 5:1 i preuzeo vodstvo.

Međutim i Vardar i PPD Zagreb imali su razdoblja u kojima su se pokušavali odvojiti i prelomiti utakmicu, ali tih tri gola prednosti za obje momčadi bila je granica koja se nije uspjela preskočiti.

Prvo poluvrijeme je pripalo na kraju ipak Zagrebu koji ga je bolje zatvorio i golom Čupića sa sedam metara na odmor je odnio 14:12.

Deset minuta u drugom dijelu trebalo je gostima da vrate prednost na svoju stranu, osam minuta prije kraja Vardar je vodio 21:18, ali do kraja susreta postigao je samo jedan pogodak dok je Zagreb zabio pet i napravio preokret.

Najbolji kod Zagreba bili su Dino Slavić s 12 obrana te Ivan Čupić s pet golova, a kod Vardara po četiri gola postigli su Jeremy Toto i Timur Dibirov.