Split prijetio, Mega ipak mirno u završnici do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 12.12.2021.

Nedjelja donosi nastupe sva tri hrvatska kluba u ABA ligi, a prvi u akciji bio je Split koji je poražen u Beogradu od Mege sa 78:65...

Split nije uspio napraviti iznenađenje na gostovanju kod Mege. Mega je odnijela pobjedu 78:65, no Splićani su se dobro držali do završnice utakmice kada se Mega ipak uspjela odvojiti.

Gosti su lošije otvorili utakmicu i u početku susreta nisu izgledali dobro te je Mega brzo došla na rub dvoznamenkaste prednosti.

Međutim Split je uspio stabilizirati igru i serijom 15:4 nakon trice Tonija Perkovića poravnao je tri minute prije poluvremena na 27:27. Do odlaska na odmor Mega je vratila prednost na svoju stranu i pokazat će se da je to bilo jedini put da se Split uspio vratiti iz minusa.

U trećoj dionici uspio je Split smanjiti na samo dva poena minusa, ali oba puta je Mega odgovorila i nije dopustila posjed za povratak u utakmicu.

U zadnjoj dionici Splićani su se najviše približili na minus pet, međutim domaćin je ipak bio miran i pobjegao na dvoznamenkastu prednost i glatko slavio.

25 poena kod Mege upisao je Nikola Jović, a Aleksander Balcerowski ubacio je 15 poena uz 15 skokova. Kod Splita Tonko Vuko bio je na 17 poena i šest skokova, a Perković i Bajo upisali su po deset poena.