Verona 1:2 Atalanta
Atalanta

Atalanta preokretom protiv Tudora nastavila svoj niz pobjeda

Matej Kačan • nedjelja, 12.12.2021.

Nogometaši Atalante na gostovanju kod Verone opravdali su svoj status favorita te su 2:1 pobjedom došli na samo dva boda od Milana i na diobu s Interom...

Od velikog neuspjeha i poraza u četvrtak u Ligi prvaka uspješno se oporavila Atalanta koja je svoj veliki niz pobjeda nastavila preokretom protiv Verone Igora Tudora. 2:1 slavlje bilo je dovoljno za 37. bod Atalante i skok na diobu drugog mjesta s Interom.

Verona je već po običaju pod Tudorom krenula energično i dobro, a to se isplatilo u 22. minuti pogotkom Giovannija Simeonea koji je nastavio svoju fantastičnu formu.

No, početni nalet se ispuhao nakon pola sata pa u 33. minuti Mario Pašalić, koji se vratio u početni sastav, sjajnim udarcem sa 17 metara trese vratnicu, a četiri minute kasnije je izjednačio Aleksej Mirančuk.

Preokret je kompletiran u 62. minuti kad je Teun Koopmeiners zapucao s ruba 16 metara, a lopta se sretno i spretno odbila od bloka i prevarila vratara za 2:1, što je ostalo na semaforu do samog kraja.

Pašalić je igrao do 56. minute, dok je Tudor u 71. uveo Boška Šutala. Nikola Kalinić opet zbog ozljede lista nije bio u konkurenciji, dok je Ivor Pandur susret odgledao s klupe.

Verona je ovim porazom ostala na 23 boda i leži na 11. mjestu tablice, dok Atalanta čeka ishod dvoboja Intera i Cagliarija kako bi saznala hoće li kolo završiti na diobi drugog ili na trećem mjestu.