SP 2021. žene, skupina 4, 3. kolo, 12.12.2021, 18:00 h, Torrevieja, Palacio De Deportes
Suci: Samir Krichen, Samir Makhlouf (Tunis)
Austrija
27:23(15:10) Hrvatska
Hrvatska

Hrvatska potpuno van ritma, Austrija odnijela glatku pobjedu

Branimir Korać • nedjelja, 12.12.2021.

Hrvatska je novim porazom završila nastup na Svjetskom prvenstvu. Austrijanke su bile uspješnije s 27:23 u susretu u kojem Hrvatska od početka nije izgledala dobro...

UKUPNO2394/83

Hrvatske rukometašice nisu uspjele barem na dobar način završiti nastup na Svjetskom prvenstvu. Austrija je bila poletnija, koncentriranija i bolja te je na kraju odnijela pobjedu 27:23.

Od početka je bilo očito kako hrvatske rukometašice nisu potpuno u utakmici, obrana nije bila na zadovoljavajućoj razini, u napadu je nedostajalo rješenja i samopouzdanja i Austrija je vrlo brzo preuzela potpunu kontrolu nad susretom.

Rano se dogodila crna rupa koja je u potpunosti usmjerila utakmicu. Golom Ane Turk Hrvatska je povela s 2:1, ali nakon toga skoro deset minuta Hrvatska ostaje bez pogotka, Austrija radi seriju 6:0 i odlazi na pet golova prednosti.

Pokušavala je Hrvatska vratiti se iz minusa, čak i kada bi Austrijanke griješile ili vratarke nešto obranile, Hrvatska je u napadu uzvraćala novim pogreškama i na odmoru je imala minus 15:10.

U drugo poluvrijeme Hrvatska ulazi golom Petike i odmah nakon toga Kapitanović brani kontru, Hrvatska može na minus tri, ali griješi i Austrija se ponovno odvaja.

Novo približavanje uslijedilo je u zadnjih deset minuta kada je Hrvatska s tri vezana gola smanjila na 24:21, imala je četiri i pol minute prije kraja sedmerac za minus dva, ali Larissi Kalaus brani Ivančok i Austrija se ponovno odvaja, ovaj put za potvrdu pobjede.

Da je Kalaus smanjila na minus dva, bilo bi dovoljno vremena za hvatanje priključka, ali nije išlo. Ne bi bilo niti zasluženo, Austrijanke su u ovom susretu jednostavno bile bolje i zaslužile su pobjedu.

Završilo je 27:23 za Austriju, a Hrvatska nastup na SP-u protkanom silnim problemima, završava uz samo dvije pobjede protiv Paragvaja i Argentine.