Jakić strijelac u velikom preokretu i pobjedi Eintrachta

HINA, Matej Kačan • nedjelja, 12.12.2021.

Dva susreta odigrana su u Bundesligi u 15. kolu, a posebna je poslastica bio susret Eintracht Frankfurta i Bayer Leverkusena u kojem je Jakić zabio u pobjedi svoje momčadi...

U posljednjem susretu 15. kola njemačkog nogometnog prvenstva, Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Bayer Leverkusen s 5:2, premda su gosti nakon 22 minute vodili s 2:0 nakon sjajnog ulaska u dvoboj golovima Patrika Schicka iz pete minute te iz 22. s točke na 11 metara.

Međutim, Eintracht je do kraja poluvremena uspio izjednačiti, a strijelci su bili Tuta (24) i Jesper Lindstrom (30). Domaćin je okrenuo rezultat u 50. minuti golom Evana N'Dicka, a u 66. je za 4:2 zabio Kristijan Jakić. Konačnih 5:2 postavio je Djibril Sow u 76. minuti. Jakić je za pobjednički sastav odigrao cijelu utakmicu.

U drugom nedjeljnom dvoboju Greuther Fürth je pobijedio Union Berlin sa 1:0, a gol odluke zabio je Havard Nielsen u 55. minuti. Fürth je konačno upisao svoju prvu domaću pobjedu u Bundesligi u 24. pokušaju, u dvije sezone. U sezoni 2012/13. u 17 domaćih susreta Greuther Fürth je upisao četiri remija i 13 poraza, a ove sezone, do ogleda protiv Uniona, remi i pet poraza.

Bavarski klub je prekinuo i niz od 12 uzastopnih poraza u Bundesligi, što je najduži niz poraza u povijesti lige. Na ljestvici vodi Bayern s 37 bodova, šest više od Borussije Dortmund. Bayer Leverkusen je treći s 27 bodova, dok je Eintracht ovom pobjedom skočio na deveto mjesto s 21 bodom.