Roma
Roma 2:0 Spezia

Roma prekinula niz od dva poraza, Spezia u sve težoj situaciji

Matej Kačan • ponedjeljak, 13.12.2021.

Nogometaši Rome pobjedom su zaključili 17. kolo Serie A. Roma je kod kuće svladala Speziju te ju je gurnula u još težu situaciju, na sam rub zone ispadanja...

17. kolo Serie A zaključeno je susretom u ponedjeljak u kojem je Roma prekinula niz od dva poraza te je skočila na šesto mjesto. Momčad Josea Mourinha dočekala je Speziju i gurnula ju je u još težu situaciju.

Gosti su poraženi s 2:0 i sad se nalaze na samom rubu zone ispadanja, na 17. mjestu i s dva boda više u odnosu na Genou i Cagliari koji bi ispali u Serie B da sezona završi danas.

Sve je krenulo idealno za Romu, već u šestoj minuti je ubačaj iz kornera Tammy Abraham glavom prebacio Chrisu Smallingu i engleskom vezom Rimljani vode s 1:0.

Ostalo je tako do poluvremena, a u ranoj fazi drugog dijela je Roma riješila posao. Opet korner, ubačaj Jordana Veretouta došao je na glavu Rogera Ibaneza koji trese mrežu za 2:0.

Do kraja su postignuta još dva gola, ali su oba poništena. Prvi je dao Rey Manaj koji bi smanjio vodstvo Rome, dok je treći gol Rome poništen u trećoj minuti nadoknade zbog igranja rukom.

Posebno je zanimljiva ta situacija jer je Felix Afena-Gyan zbog tog poteza i "dodavanja samom sebi" rukom dobio drugi žuti karton pa je Roma završila s desetoricom. Martin Erlić odigrao je svih 90 minuta za Speziju-

Roma je ovom pobjedom došla na 28 bodova i šesto mjesto te je preskočila Juventus.