Warriorsi tijesno svladali Indianu i iskoristili kiks Sunsa

HINA, Matej Kačan • utorak, 14.12.2021.

U borbi za sam vrh NBA lige, konkurenti Phoenix Sunsa na Zapadu, Golden State Warriorsi iskoristili su poraz Phoenixa kako bi došli na samo pobjedu od vrha uz isti broj poraza...

Golden State Warriorsi nekako su preživjeli gostovanje kod Indiane gdje su pobijedili 102:100. Minutu i pol prije kraja Indiana je vodila 100:95, no tada je Stephen Curry nanizao pet poena za 100:100, dok je 12 sekundi prije kraja Kevon Looney postigao koš za pobjedu.

Uz šut 5/15 za tri poena Curry je ubacio 26 poena, a imao je i po šest skokova i asistencija, ali i sedam izgubljenih lopti. Andrew Wiggins i Draymond Green su dodali po 15 poena.

Kod domaćina je odličnu utakmicu odigrao Litavac Domantas Sabonis (30 koševa i 11 skokova), dok je Malcolm Brogdon dodao 23 uz osam asistencija i šest skokova.

Denver je puno lakše, nego što kaže konačnih 113:107, svladao Washington uz 28 poena, 19 skokova i devet asistencija Nikole Jokića. Nitko nije mogao zaustaviti Jokića od suparničkih igrača, ali jest sam sebe te je ponovno ove sezone upao u problematičnu situaciju na parketu.

Nakon učestalih naguravanja sa Spencerom Dinwiddiejem, Jokić je imao potrebu prigovarati sucu, a kao nagradu je dobio isključenje i sve to u trenucima dok je Denver u zadnjoj četvrtini vodio s lagodnih 18 poena razlike. Želio je nakon toga Jokić dodatno i žestoko polemizirati sa sucima, no u tome su ga spriječili njegovi suigrači.

Napadački najluđu utakmicu večeri su odigrali Atlanta i Houston, a gosti su slavili 132:126. S 32 poena goste je do pobjede vodio Eric Gordon (5/8 za tri poena), a domaćem sastavu nije pomoglo ni sjajno izdanje Traea Younga koji je zabio 41 koš uz odličan šut (14/22, za tri poena 5/9).

Prvak Milwaukee je zapeo na gostovanju kod Bostona (103/117), a sjajan je bio Jayson Tatum u redovima Celticsa. Ubacio je 42 poena uz pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Tatum je iz igre šutirao odličnih 16/25 uz 7/13 za tricu.

Kevin Love je s klupe odigrao odličnu utakmicu u kojoj je Cleveland pobijedio Miami 105:94. Love je za 24 minute ubacio 23 poena, a imao je i devet skokova. Iz igre je gađao 6/10 uz 5/8 za tri poena.

Toronto je kod kuće svladao Sacramento sa 124:101 uz čak devetoricu igrača koji su postigli dvoznamenkast broj koševa.