Split nakon vrlo dobrog prvog dijela, potpuno stao u nastavku

Branimir Korać, HINA • utorak, 14.12.2021.

Split nije uspio produžiti razdoblje dobre igre na gostovanju kod FMP-a, odigrao je dobro prvo poluvrijeme, ali u nastavku je potonuo u poraz...

Košarkaši Splita su u utorak doživjeli četvrti poraz u nizu, a ukupno deseti u novoj sezoni ABA lige, izgubivši na gostovanju u Beogradu od FMP-a sa 77:93 (26-27, 24-16, 10-26, 17-24).

Splićani su bili konkurentni u prvom poluvremenu u kojem su ubacili 50 koševa te na veliki odmor otišli sa sedam koševa prednosti. No, za manje od četiri minute igre u trećoj četvrtini domaća momčad je preokrenula rezultat i došla do vodstva. FMP je u trećem periodu ostavio Split na samo deset koševa, a postigao 26 i prelomio utakmicu.

Kod Splićana je najbolji bio Darko Bajo sa 18 koševa i sedam skokova. Po 12 poena su ubacili Nejc Barič (11 izgubljenih lopti) i Tonko Vuko. Najbolji strijelac FMP-a bio je Marko Radonjić sa 19 koševa, dok je Amerikanac Garrett Nevels imao 18 poena i sedam skokova.

Split se s učinkom 2-10 nalazi na predzadnjem mjestu s bodom više i utakmicom više od Zadra. FMP je pobjedom privremeno izbio na vrh sa 22 boda, jednim više od Crvene zvezde koja ima utakmicu manje.

U 12. kolu će Cibona u petak (18 sati) gostovati kod Igokee, a Zadrane u nedjelju (12 sati) čeka gostovanje kod Mege.